ישראכרט

גנץ נגד נתניהו: סוחר בביטחון המדינה, לא ראוי להיות רה"מ

יו"ר כחול לבן תקף בחריפות את מהלכי ראש הממשלה: "מי שמוכן להשתמש בביטחון ישראל כדי להכניס את תומכי כהנא לכנסת – אסור שיהיה ראש הממשלה". במקביל לכך, בכחול לבן מגבירים את המאמצים לדון בחסינות נתניהו לפני הבחירות. הם לא צפויים לקדם את הדחת אדלשטיין עד לתשובה מהיועמ"ש לכנסת בנושא

דפנה ליאל | החדשות 12 | פורסם 17/01/20 14:27 
בנימין נתניהו, בני גנץ (עיבוד: מרים אלסטר, פלאש 90, רויטרס)
בני גנץ, בנימין נתניהו | עיבוד: מרים אלסטר, פלאש 90, רויטרס

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, תקף היום (שישי) בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק את רה"מ נתניהו על כך שאיים על בנט שיתאחד עם הבית היהודי או שיפוטר: "מי שסוחר בביטחון המדינה לטובת תועלת פוליטית ומנצל את תפקידו הממלכתי בשביל גורלו האישי - לא יכול להיות ראש ממשלה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל לכך, בכחול לבן מגבירים את המאמצים לדון בחסינות נתניהו לפני הבחירות: יו״ר הוועדה המסדרת ויו״ר הסיעה, ח״כ אבי ניסנקורן, פנה היום לייעוץ המשפטי של הכנסת ודרש ממנו הבהרה דחופה בנוגע למועד כינוס המליאה – כדי להתחיל בדיונים.

הבקשה לכנס את המליאה חתומה על ידי 25 ח״כים, מחמש סיעות שמהוות רוב בכנסת. בכחול לבן לא צפויים לקדם בשלב זה את היוזמה להדחת אדלשטיין עד לקבלת התשובה. בבקשתם נכתב: "עמדתנו היא כי יש חובה לכנס את מליאת הכנסת להצבעה, עוד באותו שבוע שהוגשה הבקשה. עד כה לא זומנה המליאה, חוות הדעת שניתנה על ידי היועמ"ש לכנסת הבהירה כי יש חובה לכנס את מליאת הכנסת, נבקש את עמדתכם הדחופה". ניסנקורן טען כי הכנסת הייתה צריכה להתכנס השבוע ולדון בכך.

בפוסט של גנץ הוא הוסיף ותקף את נתניהו על שדרש לשלב את איתמר בן גביר, ראש עוצמה יהודית, באיחוד מפלגות הימין. גנץ כתב: "מי שמוכן להשתמש בביטחון ישראל כדי להכניס את תומכי כהנא לכנסת - לא ראוי להיות ראש ממשלת ישראל". 

בהמשך ביקר גנץ את נתניהו על המינויים שביצע במשרד המשפטים ומשרד החינוך של השרים אוחנה ופרץ: "מי שממנה שר משפטים שמנסה להחריב את מערכת אכיפת החוק ולשרת את האינטרסים האישיים שלו - לא יכול להיות ראש ממשלה. מי שממנה שר חינוך שלא מכיר בכל תלמידי ישראל ומתחייב לשמור לו על הכסא בשביל דיל פוליטי- אסור שיהיה ראש ממשלה."