ברקע משבר הקורונה שפוקד את מדינת ישראל והפלונטר הפוליטי שהולך ומסתבך – סקר שערך מכון "דיירקט פולס" של שלמה פילבר, ומתפרסם הערב (ראשון), כי רוב הציבור תומך באופן שהממשלה מנהלת את משבר הקורונה וגם בהקמת ממשלת חירום-אחדות. בנוסף, יותר מ-70% מכלל הציבור השיב שהוא יכול להתמודד עם הנחיות הממשלה וחושב שהן שקולות ואחראיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנתונים מעלים שרוב הציבור תומך באופציה של הקמת ממשלת אחדות-חירום. 65% השיבו כי הם תומכים בהקמת ממשלה שכזו. 26% הביעו התנגדות ו-9% טרם החליטו מה הם חושבים. גם תומכי כחול לבן הביעו תמיכה בממשלת אחדות: 59% השיבו כי הם תומכים בהקמת קואליציית חירום. 29% התנגדו ו-12% טרם החליטו.

שאלה נוספת היא מה עמדת הציבור בנוגע לשורת ההחלטות שקבע ראש הממשלה אמש: כ-70% השיבו שההחלטות שקולות ואחראיות. 18% חושבים שהן מוגזמות ביחס לעולם ו-12% חושבים שניתנו מעט מידי הנחיות ושהן הגיעו מאוחר מידי ביחס לנדרש.

 

באשר לשאלה על תפקודו של ראש הממשלה נתניהו ועל האופן בו הוא מנהל את המשבר – 62% חושבים שהוא מנהל את המשבר באופן ענייני ובאחריות. 30% השיבו שהוא מקבל את ההחלטות מתוך שיקולים פוליטיים ואינטרסים אישיים ו-8% אינם יודעים.

הסקר נערך על ידי חברת Direct Polls LTD בתאריך ה- 14 במרץ 2020 בשעות הלילה, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 821 נדגמים מאוכלוסייה הבוגרת (18+) בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.1%+- בהסתברות של 95%. מנהל המחקר: שלמה פילבר.‎