זקן האסירים הסורים משתחרר: הממשלה אישרה אמש (חמישי) שחרור שני אסירים סורים, אמל אבו סאלח וסודקי אל-מקת, שנחשב לזקן האסירים הסורים בישראל - זאת כמחווה מדינית וכצעד של רצון טוב, בעקבות הבאת גופתו של זכריה באומל ז"ל מסוריה לישראל בחודש מארס האחרון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשירות בתי הסוהר הודיעו כי בהמשך להחלטת ממשלה ובתיאום עם צה״ל, יבוצע היום שחרור האסיר הפלילי אמל אבו סלאח ומחר ישוחרר האסיר הביטחוני סודקי אל-מקת, טרם מועד תום מאסרם. אבו סלאח ישוחרר מבית סוהר חרמון וסודקי צפוי להשתחרר מחר בשעות הבוקר מבית סוהר קציעות. 

בסוכנות הידיעות הסורית SANA דווח היום, מפי "מקורות בגולן הכבוש" כי אל-מקת ישוחרר וישוב למג'דל שמס - ללא מגבלות על שחרורו. 

סודקי אל-מקת, יליד 1967, הוא תושב מג׳דל שאמס ברמת הגולן. הוא מרצה 11 שנות מאסר החל משנת 2015 בגין עבירות בגידה וריגול, תמיכה בטרור ומגע עם ארגון עוין. הוא נשפט למאסר עד 2026.

זהו מאסרו השני של אל-מקת. בעבר ריצה 27 שנות מאסר בכלא בגין עבירות בטחוניות של חברות התאגדות בלתי חוקית, החזקת אמל"ח ועוד והשתחרר באוגוסט 2012. סודקי מוגדר תומך נלהב במשטר אסד, חיזבאללה ואירן. לאחר שהשתחרר שב לקדם פעילות לאומנית ברמת הגולן לתמיכה בארגוני טרור. 

בתחילת שנת 2014 זוהה כי החל לבצע פעילויות ריגול נגד צה"ל תוך איסוף מידע על פעילות ותזוזת כוחות ברמת הגולן, צילם את הכוחות במצלמה ברשותו ובסיוע אחרים שהצטרפו אליו. 

אמל אבו סאלח, יליד 1994, אף הוא תושב מג׳דל שאמס, מרצה 7 שנות מאסר ושמונה חודשים בגין הריגת אזרח סורי. הוא נשפט למאסר עד 2023 וזהו מאסרו הראשון.

בהכנת הידיעה השתתפו מיכל צ'ין ואור רביד