פרסום ראשון: הרב מאיר מאזוז, בכיר בעולם החרדי, ולאחרונה גם מושא לחיזורים פוליטיים מצד נתניהו, תקף בחריפות את שופטי בית המשפט העליון במוצאי השבת האחרונה. בין היתר, כינה הרב מאזוז את השופטים "בהמות" ו"יתושים".

"יש לנו תורה שאין כמותה בעולם", החל הרב מאזוז את דבריו. "אבל יש לנו כמה בהמות שהם יושבים שם בבית המשפט הגבוה, העליון". בהמשך אף פירט את ראשי התיבות של המילה בהמה, לפי פרשנותו שלו: "מה זה בהמה? ב-ית, המ-שפט, ה-עליון. הם בהמות!".

לאחר מכן המשיך לתקוף את שופטי העליון שלטענתו לא מכבדים את העם בישראל. הם (י.ש) "לא יודעים לא תורה, לא חכמה, לא דרך ארץ, לא יחסי כבוד כלפי העם ולא יחסי כבוד כלפי מסורת שהחזיקה מעמד 4,000 שנה. הם לא יודעים כלום".

מעורב במגעים. הרב מאזוז (צילום: פלאש 90 יעקב נעמי)
צילום: פלאש 90 יעקב נעמי

הרב מאזוז, שרק בחודש דצמבר נתניהו הגיע לביתו על מנת לנסות לשכנע אותו לתמוך בו בפריימריז מול גדעון סער, המשיך ותקף את השופטים: "אתם תלחמו בתורה? חבר יתושים, חבר כלבים, חבר בהמות, נלחמים בתורה שלהם - מי עושה כדבר הזה? אף אחד לא יעשה ככה".

"הגיע זמן שייקחו אותם לבית המשוגעים ויגידו להם שהמקום שלהם לא כאן, תלכו לבית המשוגעים ושם תתפלפלו", המשיך הרב את המתקפה החריגה. "התורה שלנו תעמוד על אפכם ועל חמתכם, אחרי שתלכו לגהיני-גהינם, התורה שלנו תעמוד. בעזרת השם נראה את זה".

מראש הממשלה נתניהו נמסר: "מאמין ומכבד את בתי המשפט והדברים שאמר הרב מאזוז אינם קשורים אליו בשום אופן".‎

מדוברות הרשות השופטת נמסר: "הרשות השופטת רואה בחומרה רבה את דברי הבלע שהשמיע הרב מאזוז נגד בית המשפט העליון של מדינת ישראל ושופטיו. דבריו הבוטים של הרב מאזוז ראויים לכל גנאי. יש להצר על כך שרב בישראל, אשר ניתן לצפות כי יעשה למען אחדות וקירוב לבבות בחברה, בוחר לנקוט בשפת ביבים ובשיח מסית ומפלג".