ממשלת האחדות של "המסוכן" ו"הנאשם": הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ החל את המסע להחלפת נתניהו לפני קצת יותר משנה - והרבה מאוד דם רע זרם בין השניים בתקופה הזאת. השניים שניהלו את מבצע צוק איתן כראש ממשלה ורמטכ"ל הטיחו זה בזה רפש בלי הפסקה. אחד נשבע שלעולם לא יישב עם נאשם בפלילים והשני אמר על הראשון שהוא מסוכן לביטחון ישראל. אחרי שנבחר באופן רשמי ליו"ר הכנסת אמר גנץ: "אלו אינם ימים רגילים והם מחייבים החלטות לא רגילות‎"‏. לפני ההצבעה נשמע גנץ לוחש לחברת מפלגתו בהערה צינית: "מעולם לא רציתי כל כך להיבחר למשהו".
 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר הכנסת הנבחר בני גנץ אמר הערב - דקות אחרי פירוק כחול לבן - כי לא מדובר ביום שמח עבורו, "אבל זה יום כבד משקל וחשוב. כיו"ר הכנסת וכמועמד לראשות ממשלה אני מתחייב לעשות את הדבר הנכון בשעה הזו". יו"ר הכנסת הנבחר לא התחייב בנאומו שיהיה שני ברוטציה - וקרא לחברי יש עתיד ותל"ם שעזבו את סיעת כחול לבן לגלות אחריות.

לפני הבחירות לכנסת ה-23 אמר יו"ר כחול לבן גנץ: "מי שמוכן להשתמש בביטחון ישראל כדי להכניס את תומכי כהנא - אסור שיהיה ראש ממשלה". לפני הבחירות גנץ לא דמיין שהמצב הפוליטי יאלץ אותו להפר את הבטחת הבחירות שלו ואמר: "נתניהו, אתה מרעיל את ישראל, איבדת את זה. אני איתך לא אשב. בשם האובססיה שלך להימלט ממשפט אתה משקר, משסה, מפלג, מלכלך, מפיץ שמועות זדוניות ומסית".

ממש לפני כן הטיח נתניהו בנאום פתיחת הקמפיין כי גנץ הוא "ביבי בעלי אקספרס - חיקוי דהוי" והתייחס לציוץ בטוויטר של יועצו לשעבר של גנץ: "היועצים הקרובים של גנץ השוו את טראמפ להיטלר", אמר נתניהו.

באירוע חשיפת רשימת חוסן לישראל תקף גנץ את נתניהו: "כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חיילי בלילות חורף קפואים, אתה, ביבי, עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית ולתרגל אותה במסיבות קוקטייל מפוארות. בימים בהם פיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסכני חיים במדינות אויב, אתה, ביבי, פילסת את דרכך באומץ ונחישות בין עמדות האיפור באולפני הטלוויזיה. בשעה שאני הכשרתי דורות מפקדים ולוחמים אתה לקחת שיעורי משחק בסטודיו בניו יורק".

"גם האנשים הקרובים ביותר לגנץ יודעים שאסור לו להיות ראש ממשלה ושהוא מסוכן לביטחון ישראל", אמר נתניהו רק לפני כחודש. נתניהו אמר את הדברים בעקבות הקלטה של יועצו של גנץ ישראל בכר שחשף עמית סגל במהדורה המרכזית, שבה נשמע בכר כשהוא אומר שגנץ הוא "סכנה לישראל".

נתניהו התייחס להופעות הפושרות של גנץ בתקשורת ותקף: "תפקיד ראש הממשלה מאוד מאתגר וזה גדול על גנץ, רואים את זה בכל ריאיון וכל הופעה". הוא גם האשים אותו ב"חבירה לגורמי הטרור ברשימה המשותפת".

"ביבי, ראינו מה קרה כשההסתה השתוללה ואף אחד לא עצר אותה ב-1995", אמר גנץ לפני הבחירות האחרונות כשברשתות החברתיות הגיעה ההסתה נגדו לשיא.

רגע לפני שנבחר ליושב ראש הכנסת החדש – עד להחלפתו על ידי נציג הליכוד – ורגע אחרי שסיעת כחול לבן התפרקה, אמר יו"ר חוסן לישראל בני גנץ לחברת הכנסת ממפלגתו מיקי חיימוביץ' בהערה צינית: "מעולם לא רציתי כל כך להיבחר למשהו".