בליכוד מחפשים בשלב הזה, שבוע לפני הבחירות, שפנים שיוכלו לשלוף מהכובע בשלב האחרון, שיוכלו לעזור לליכוד לצבור מומנטום לקראת קו הסיום. היום (שני) הגיע לידי מערכת חדשות N12 סקר שביצעה מפלגת הליכוד ובו הוא בוחן כמה מהלכים אפשריים, שיועילו בימים האחרונים לפני יום הבוחר. אחד הנושאים שנבחנו – הצהרת של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי זו תהיה הקדנציה האחרונה שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי אפשרות הזו נתניהו יודיע כי הוא לא יתמודד פעם נוספת, ויבקש מהבוחרים ש"רק יתנו לו" להשלים את המהלכים המדיניים מול טראמפ לדוגמא, ולקדם את המאמצים לבודד את אירן, ושלל נושאים נוספים שעומדים על הפרק. בליכוד מאשרים שהמהלך הזה נבחן, אבל ככל הנראה לא יצא לפועל בשלב הזה.

ייתכן כי מדובר במהלך שיישמר כאיזשהו קלף לסיום משתי סיבות עיקריות: נתניהו לא שש להצהיר שהוא לא יתמודד פעמים נוספות. שנית, ממצאי הסקר לא היו חד משמעיים ולכן אי אפשר לבנות בוודאות על היעילות של המהלך.

באותו הסקר בחנו בליכוד גם את נושא הלגליזציה, וכבר אתמול נתניהו הודיע כי החליט לקדם את האפשרות של מחיקת רישום פלילי מיד אחרי הבחירות על שימוש אישי בקנאביס. מכך אפשר ללמוד שלמרות שבליכוד יחסית מעודדים מההתנהלות וההמרצה בשטח, הם עדיין מבינים שאין הכרעה בסקרים ונחושים מאוד לעשות כדי להשיג אותה.