בעלה של רבקה פאלוך, היועצת לנתניהו לענייני חרדים, נדבק בקורונה והיא שהתה במחיצתו של ראש הממשלה ביום חמישי האחרון - כך נודע היום (ראשון) ל-N12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ל-N12 נודע כי הגברת פאלוך נפגשה ביום חמישי בכנסת עם כמה שרים נוספים, כמו גם חברי כנסת רבים. הבוקר היא ערכה את בדיקת הקורונה, ובערב צפויות להתקבל התוצאות.‎ יש לציין כי עוד לפני שנודע לה על כך שבעלה נדבק, היא שמרה על מרחק מראש הממשלה והסביבה בהתאם להוראות משרד הבריאות. כשהייתה במשכן היא גם הייתה עם מסכה וכפפות ושמרה על הנחיות משרד הבריאות.

בעלה סובל מתסמינים קלים בלבד והוא נמצא במחלקה למקרים קלים. היא בעצמה לא פיתחה תסמינים של הנגיף. היא דיווחה ללשכת ראש הממשלה על המקרה וכאמור עברה בעצמה בדיקה הבוקר, שתוצאותיה טרם התקבלו.

גורם המקורב לראש הממשלה מסר כי אכן אותו יועץ שהה בסביבתו של ראש הממשלה ביום חמישי, אולם "הוראות שמירת המרחק נשמרו".

‎מסביבת היועץ נמסר בתגובה לפניית N12 כי "בן המשפחה נמצא במחלקה למקרים קלים, ליועצת אין תסמינים. דווח ללשכה ונעשתה בדיקה הבוקר. נשמרו כללי שמירת המרחק מראש הממשלה ומסביבתו בהתאם להוראות משרד הבריאות עוד טרם נמצא בן המשפחה חיובי".

בהנחיית סמנכ"ל החירום והביטחון במשרד ראש הממשלה, נתניהו וסביבתו עברו לפני שבועיים בדיוק בדיקות קורונה. לאחר שעות התקבלו תוצאות הבדיקות, שהצביעו על כך שאף אחד מהנבדקים לא נדבק בנגיף.

על פי הנחיות משרד הבריאות, נתניהו אינו נדרש בשלב זה לבידוד, שכן הוא לא נחשף ישירות לחולה מאומת, אולם המצב עשוי להשתנות אם בדיקת הקורונה של אותו יועץ תימצא כחיובית.