הקו האדום של נתניהו במגעים עם גנץ: נתניהו איננו מוכן, וגם לא יהיה מוכן בהמשך, למסור את תיק המשפטים לכחול לבן. במסגרת המגעים להקמת ממשלת אחדות יהיה מוכן נתניהו למסור כל תיק מתיקי הממשלה, גם אחד מהתיקים הבכירים ביותר - למעט תיק אחד: תיק המשפטים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורם מקורב לנתניהו אמר שראש הממשלה יסכים, אולי, למנות לשר המשפטים מועמד מבחוץ שאיננו חבר מפלגה: לפי תרחיש זה, ימונה עו"ד בכיר או איש אקדמיה שיהיה מוסכם על נתניהו וגם על כחול לבן.

נתניהו שב ביממה האחרונה על קריאתו להקמת ממשלה עם כחול לבן, והציג שני תרחישים: ממשלה זמנית בראשותו למשך מספר חודשים תוך "הקפאת" המשבר הפוליטי - או ממשלחת אחדות שבה יכהן נתניהו ראשון ברוטציה למשך שנתיים ולאחר מכן גנץ יחליפו. 

יו"ר כחול לבן הגיב בביטול להצעת ראש הממשלה: "נתניהו, אל תעשה סיבוב על הגב של אזרחי ישראל. מי שרוצה אחדות לא דוחה את המשפט שלו ב-1:00 בלילה ולא שולח 'מתווה אחדות-חירום' לתקשורת, אלא שולח את צוות המו"מ לפגישה. בשונה ממך, אני אמשיך לגבות כל פעולה נכונה של הממשלה ללא כל שיקול פוליטי. כשתהיה רציני - נדבר". 

קריאתו של נתניהו לאחדות פורסמה במקביל למעמד ההמלצות אצל הנשיא ריבלין, שבו קיבל גנץ את תמיכתם של 61 חברים בכנסת החדשה. הנשיא ריבלין אמר שישוחח גם עם גנץ וגם עם נתניהו לפני שיפרסם את החלטתו.