חבר הכנסת מהרשימה המשותפת התראיין היום (ראשון) ב"חמש" עם רפי רשף ודיבר על תוצאות הבחירות האחרונות ועל האפשרות למגעים עם מפלגת כחול לבן. טיבי אמר כי הסיכוי שמפלגתו תמליץ על גנץ לרשות הממשלה תלויה בדרישות שתציג בפניו מפלגתם. הריאיון התרחש אחרי שאתמול אמרה חברת הכנסת עאידה תומא-סולימאן שלא בטוח שגנץ יזכה לתמיכה, כל עוד לא יפנה אליהם פומבית אל הרשימה המשותפת ויציג אותם כשותפים לגיטימיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני אדם לא צעיר ולכן שכחתי מה זה חיזור, אבל טרם התקיים מגע רשמי בינינו לבין כול לבן", אמר טיבי כשנשאל אם כחול לבן ניסתה "לחזר" אחר הרשימה המשותפת. חבר הכנסת הוסיף כי כרגע "הכדור" נמצא במגרש של בני גנץ ולטענתו "הוא יודע מה הוא צריך לעשות".

הצהרת יו"ר כחול לבן בני גנץ (צילום: החדשות 12)
הצהרת יו"ר כחול לבן בני גנץ | צילום: החדשות 12

"הציבור שלנו מחכה להישגים ואנחנו ננהג באופן האחראי ביותר תוך שמירה על הרשימה המשותפת מאוחדת עם 4", אמר טיבי. הוא הוסיף כי אין סיכוי שימליץ בפני הנשיא על גנץ ללא תנאים מוקדמים ואמר כי הוא "לא מכיר את המושג 'בלי תנאים מוקדים' בפוליטיקה".

בנימין נתניהו בחגיגות הניצחון (צילום: פיטוסי , פלאש 90)
בנימין נתניהו בחגיגות הניצחון | צילום: פיטוסי , פלאש 90

"היה לנו ניסיון של המלצה לפני מספר חודשים, הפעם ההתנהלות מחייבת משנה זהירות ויותר הישגים לציבור שלנו", אמר. טיבי סירב למנות שוב את הדרישות של המפלגה, בטענה שהן כבר הוזכרו בעבר, אך אמר כי יתווספו אליהן דרישות נוספות בתחום האזרחי וגם המדיני: "יש חוקים שפוגעים בציבור הערבי, צריך לבטל אותם".

טיבי אומר כי על המשא ומתן להיות גלוי והוסיף כי הוא מעריך שהמצב יסתיים בכך שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה הפעם: "השמחה שלו הייתה מוקדמת, מוקדמת מאוד".