ארגוני הלהט"ב ואישי ציבור הגיבו בזעם לדברים שאמר שר החינוך ויו"ר הבית היהודי רפי פרץ בריאיון שהתפרסם הבוקר (שישי) ב"ידיעות אחרונות". השר פרץ נשאל כיצד היה מגיב אם אחד מילדיו היה מגלה נטייה מינית שונה, והשיב: "ברוך השם הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה. הם בונים את הבתים שלהם מתוך ערכים יהודיים. אני לא מעסיק את הראש שלי במה היה אם".  לדברי פרץ, משפחה נורמטיבית היא "עם איש ואישה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ח"כ איציק שמולי (העבודה-גשר) פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה עם בן זוגו ובנו, וכתב: "תביט, הרב רפי, ככה נראית משפחה 'טבעית ובריאה' בתוך מדינה בהפרעה שנתנה לך להיות שר החינוך שלה". ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) צייץ גם הוא בחשבון הטוויטר וכתב כי "החולי הלא-טבעי הוא השנאה לנו ולמשפחות שלנו".

יושב ראש המחנה דמוקרטי, ניצן הורוביץ, סיפק התבטאות חריפה כנגד שר החינוך: "רפי פרץ איש שפל. כך בוחר שר החינוך של ישראל לגרד קולות מהימין הקיצוני. מי אתה שתגיד לי איך לחיות את החיים שלי? מאחל לכל אדם הורים שונים ממך".

גם אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, תקף את דבריו של פרץ: "בכהונתו הקצרה, השר פרץ בחר להתמקד בהפצת דברי שטנה ואמירות חסרות אחריות המעידות על בורות עמוקה ומכשירות את הקרקע ללהט"בופוביה ולאלימות. אמירותיו יוצרות את הסביבה האלימה בה מתחנך נוער להט"בי, לו הוא אמור לדאוג".

"ארבע וחצי שנים בלבד אחרי רצח שירה בנקי ז"ל ועשור לרצח ניר כץ וליז טרובישי ז"ל, שר החינוך של מדינת ישראל ממשיך במסע ההסתה והשנאה נגד עשרות אלפי חברי וחברות הקהילה הגאה", המשיך. "אנחנו לא יודעים מי יהיה הפושע הבא שיפגע בחברי הקהילה הגאה אבל כולנו יודעים כעת מי שלח אותו".

בעמותת "אבות גאים" הזכירו שביולי האחרון, בעקבות דבריו על טיפולי המרה, השר פרץ אמר שלא הבינו אותו נכון ומסרו: "היום ברור לכולם: ה'רב' פרץ הומופוב, גזען וחשוך. מקומו מחוץ למשרד החינוך ומחוץ לכנסת. לילדינו מגיע שר אחר, שר שיכבד כל אדם באשר הוא, שר שיקדם ערכי השוויון והחירות".