מתווה האחדות נחשף: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייצב הערב (שבת) באולפן "חדשות סוף השבוע" וחשף לראשונה באופן פומבי את המגעים לממשלת אחדות שמקיימת הליכוד עם כחול לבן. נתניהו אף פנה למצלמות וקרא לגנץ להיכנס איתו לממשלת אחדות כדי להתמודד עם נגיף הקורונה, והתחייב: אם תסכים, אפנה את כיסאי עוד שנה וחצי בלי טריקים ובלי שטיקים. על לפיד: "מטורלל". גנץ הגיב: "מי שרוצה אחדות לא עובד עם אולטימטומים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו התייחס למגעים לממשלת אחדות בריאיון: "יש בינינו הסכם סגור, זה דובר בהודעות. למעשה כל הפרטים סגורים. ההצעה היא ממשלה שוויונית של חצי-חצי. אני והוא נכהן כראשי ממשלה ברוטציה, בחלוקה של שנה וחצי. כך יהיו גם מספר השרים. שר המשפטים ייקבע בהסמכה מבחוץ או שר וסגן שר שיתחלפו". נתניהו אף פנה למצלמה במהלך הריאיון וקרא לבני גנץ להצטרף לממשלת אחדות. נתניהו התחייב מול המצלמות: "אפנה את כיסא ראש הממשלה בתום התקופה המוגדרת לרוטציה".

נתניהו המשיך: "דיברנו על 4 תפקידים מרכזיים. הם ביקשו את החוץ והביטחון ושאנחנו נקבל את האוצר ויו"ר הכנסת. הם אמרו את זה כי ברור שראש ממשלה מכהן צריך יו"ר כנסת וצריך גם שר אוצר. אח"כ הם יתחלפו. אין לי מושג למה קשה להם לחתום".

נתניהו הוסיף ותקף את מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד על התנגדותו לקיום ממשלת אחדות. "הוא מנסה לגלוש להשתלטות ולהדיח את יו"ר הכנסת. לא תהיה אחדות אם הם ידיחו את יו"ר הכנסת ולכן זו הקריאה האחרונה לאחדות", אמר. "יאיר לפיד מטורלל, אני קורא לו להצטרף לליברמן ולהורוביץ'".

ראש הממשלה, ברגע נדיר, פנה למצלמה וקרא לגנץ להצטרף לממשלת אחדות. נתניהו התייחב לפנות את כיסא ראש הממשלה בתום תקופת כהונתו ברוטציה, כלומר בעוד 18 חודשים ובתום שנה וחצי בתפקיד. "האזרחים מצפים שנשב יחד כדי להציל את המדינה מהמשבר הגדול. צריך לצאת מהפוליטיקה הקטנה, מהעסקנות. בואו ותצטרפו עכשיו, השעה קוראת לנו".

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב זמן קצר לאחר קריאת נתניהו באולפן חדשות 12: "מי שרוצה אחדות לא עובד עם אולטימטומים, לא משתמש בהדלפות מגמתיות ובטח שלא פוגע בדמוקרטיה ובאזרחים ומשתק את כנסת ישראל".

גם לפיד הגיב לריאיון של נתניהו בחדשות 12: "מזה 5 ימים אין בישראל דמוקרטיה. באמצע משבר לאומי ובריאותי יושב ראש הממשלה בטלוויזיה ומשקר ומכפיש ללא הרף. להבדיל ממנו לא ארד לרמה הזו. איומי הסרק של נתניהו לא מרשימים אותנו, גם לא ״ההסכם בסמסים״ שלא היה ולא נברא. בשבוע הבא נלך לבחור יו״ר חדש לכנסת ולהפעיל את הבית כדי להילחם בקורונה לטובת אזרחי ישראל".

משה יעלון מכחול לבן הגיב גם הוא לדברי נתניהו, זמן קצר לאחר מכן כשהתארח באולפן: "אני לא מאמין לו. הסיפור הוא שנתניהו הכי פוחד שיו"ר הכנסת יהיה שלנו ושר המשפטים לא יהיה משלו. השבוע הבא הכי מפחיד אותו".