היום (שלישי) מליאת הכנסת קיימה דיון פגרה מיוחד כדי לדון בהקמת ועדת הכנסת, זו שבסמכותה לדון בבקשות החסינות. ברוב של 59 תומכים וללא מתנגדים אושרה הקמת הוועדה, שתדון רק בבקשה של השר לשעבר חיים כץ לאחר שראש הממשלה נתניהו הודיע כי הוא מושך את הבקשה שהגיש כדי להשיג חסינות לעצמו מפני העמדה לדין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדיון התקיים לאחר שיועמ"ש הכנסת הבהיר כי יו"ר הכנסת אדלשטיין אינו יכול למנוע את הדיון. חברי הליכוד נעדרו מהדיון. בכחול לבן, שיזמו את דיון הפגרה המיוחד עם הגשת חתימות של יותר מ-25 ח"כים, הודיעו כי הדיונים יימשכו: הקמת ועדת הכנסת תמשיך כרגיל כדי לדון בבקשת החסינות של חיים כץ, ככל הנראה כבר בשבוע הנוכחי.

יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ אבי ניסנקורן, נזף בליכוד על היעדרותם מהדיון. "הבטחנו וקיימנו: שלטון החוק ניצח היום את הקומבינה הפוליטית", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "בדמוקרטיה כולם שווים בפני החוק וכעת גם נתניהו נאלץ להכיר בכך".

גם ח"כ יאיר לפיד תקף: "זה כבר לא ממשלה ולא קואליציה, זה גוף שמיועד רק לדבר אחד – לענייניו המשפטיים של מי שהחל מהיום בבוקר הוא הנאשם ושמו בישראל בנימין נתניהו".

בכנסת נשבע הבוקר אמונים יוראי להב-הרצנו מכחול לבן, שחזר למשכן במקום גדי יברקן שעבר לליכוד והתפטר. שרת התפוצות ציפי חוטובלי הודיעה לכנסת באופן רשמי על סבב התיקים שבמסגרתו קודמה. השרים וסגני השרים החדשים נשבעו אמונים.