"יולי, בלי פחד": עם צאת השבת, ועל רקע הפרסום באולפן שישי כי יו"ר הכנסת לא יוכל למנוע את הקמת הוועדה שתדון בחסינות נתניהו - מפלגת כחול לבן פרסמה סרטון ובו פנייה ישירה לחבר הכנסת אדלשטיין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסרטון מוצג נאום שנשא אדלשטיין מעל בימת הכנסת, כשראש הממשלה נתניהו נוכח במליאה, כשהוא אומר: "אסור לנו לאפשר להפוך את החסינות הפרלמנטרית לכלי בידי עבריינים". לאחר מכן מופיע הכיתוב: "יולי, בלי פחד - אל תהפוך את הכנסת לעיר מקלט לעבריינים".

היועץ המשפטי  לכנסת, איל ינון צפוי לפרסם מחר (ראשון) את חוות דעתו, לפיה יש לכנס את וועדת הכנסת כדי לדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה נתניהו, כך חשף אמש אמנון אברמוביץ' באולפן שישי. אדלשטיין לא יוכל למנוע את המהלך, כך לפי עמדת ינון. יו"ר הכנסת, מצדו, צפוי לאמץ את ההחלטה תוך כדי הבעת מחאה.

איל ינון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

חוות הדעת של היועמ"ש לכנסת תסלול את הדרך להקמת ועדת הכנסת ותחילת הדיונים בבקשת החסינות של נתניהו, מה שיביא באופן סופי לכך שמשפטו של ראש הממשלה יתחיל.

"עכשיו מתברר שהיועמ״ש לכנסת הוא עד תביעה בתיקי נתניהו", טענו בליכוד. התגובה הגיעה על אף שרשימת עדי התביעה פורסמה כבר לפני כמה שבועות ועל אף שהכילה גם מספר רב של חברי כנסת שאמורים להשתתף בהצבעה על החסינות עצמה כמו השר גלעד ארדן וחבר הכנסת יאיר לפיד. "מדוע לא פסלת את עצמך מטיפול בבקשת החסינות בהיותך עד תביעה?" נשאל ינון בהודעת הליכוד.

בנימין נתניהו יולי אדלשטיין
בנימין נתניהו יולי אדלשטיין | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בתגובה להודעת הליכוד מסר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי ינון נכלל ברשימת העדים מפני שבתיק החקירה מוזכרת שיחה שהתקיימה איתו בנוגע לעבודת הכנסת בשגרה. "מובן כי אין מדובר בעדות מהותית לתיקים, וממילא לא היה בדבר כדי למנוע בדרך כלשהי את מעורבותה של עו״ד עמית מררי מטיפול בנושא״, קבע מנדלבליט.