שר המשפטים אמיר אוחנה הגיע הערב (שבת) לריאיון ב"פגוש את העיתונות". בדבריו התייחס לניסיונותיו למנוע מהיועמ"ש לכנסת אייל ינון להתערב בענייני נתניהו, ולכתף הקרה שקיבל מיושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין. אוחנה עונה גם לשאלה: איך קרה שהסרת החסינות לנתניהו יצאה לדרך, ומה הוא מתכנן לעשות כדי לעצור את ההליך‎.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפתח דבריו התייחס אוחנה לסערה סביב הטענות לניגוד עניינים מצדו של ינון, שקבע כי ניתן להקים ועדה שתדון בחסינות נתניהו. "זה לא נכון שלא הצלחתי עם החסינות", אמר אוחנה. "המעורבות שלי הייתה בנושא ניגוד העניינים ואני חושב שצדקתי, אבל בסופו של דבר היועמ"ש לכנסת החליט לא למשוך את ידיו - למרות שהיה אמור לא להתקרב לכל דבר שבת זוגו עסקה בו".

בהמשך דבריו התייחס ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שמצא את עצמו בלב הסערה והתבקש למנוע את הדיון במליאת הכנסת שבו צפויה להתקיים ההצבעה על הקמת הוועדה שתדון בחסינות. "אדלשטיין אמר דבר מעניין: 'אני אינני מקבל את חוות דעת של היועמ"ש', ועכשיו אני מצפה שהוא יעמוד מאחורי דבריו", אמר אוחנה. "בדמוקרטיה יש ציבור נבחרים, ובראשם יו"ר הכנסת והוא הריבון לקבוע אם יתקיימו או לא דיונים. אני חושב שהוא צריך לפעול כפי שהוא אמר, אם אתה לא מקבל את חוות הדעת - אל תכנס את המליאה".

יו
אוחנה על אדלשטיין: שיעמוד מאחורי דבריו ולא יכנס את המליאה | צילום: החדשות 12

בהמשך דבריו התייחס אוחנה למינוי פרקליט מדינה חדש במקומו של שי ניצן שסיים את תפקידו. "זה בישורת האחרונה", אמר. "סיכמתי עם היועמ"ש לממשלה שנשמור את ההליך חסוי לציבור עד שנגיע להחלטה. זה לא מחייב שהיא תהיה בהסכמה". עוד הוסיף אוחנה: "יש כמה שמות שאני בוחן, ויכול להיות שיהיו נוספים, אבל לא נפרט בעניין הזה עד שנגיע להחלטה".

כנשאל אוחנה, השר הגאה הראשון בתולדות ישראל, על התבטאותו ההומופובית של שר החינוך רפי פרץ בשבוע שעבר, אמר: "אני גיניתי את דבריו ואמרתי שזו לא דרכה של הממשלה. הממשלה שאני חבר בה העניקה הכי הרבה לגופי הלהט"ב השונים".

"אני גיניתי בצורה חריפה ואני חוזר ומגנה את דבריו", שב והדגיש השר אוחנה. "אני לא מזדעזע, כי אני רוצה להזכיר שעד לפני 12 שנים היינו שומעים שצריך לטפל בהומואים כמו בשפעת העופות. היינו שומעים שהם הגורמים לרעידות האדמה ואסונות. התקדמנו דרך ארוכה מאז ואני בטוח שעוד נתקדם".

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי, מסר בתגובה לדבריו של אוחנה על שר החינוך: "דבריו של השר פרץ הם מזעזעים ומכשירים את הקרקע לשנאה ואלימות נגד אלפי נערים ונערות להט"בים. לא די בגינוי אלא במעשה. ראש הממשלה נתניהו כבר הפר את הבטחתו לקהילה הגאה כאשר מינה לתפקיד שר החינוך בממשלת המעבר להט"בופוב גדול כמו רפי פרץ. מאז, כל יום שעובר מבלי ששר החינוך מפוטר על ידי רה"מ הוא בגדר הוספת חטא על פשע".