ארבעה ימים לפני סגירת הרשימות לכנסת והדיונים על חיבורים בגוש השמאל מגיעים לישורת האחרונה. ח"כ איציק שמולי מהעבודה-גשר תקף היום (שבת) בפגוש את העיתונות את יו"ר המפלגה עמיר פרץ והאשים אותו בחוסר אחריות: "הליכה בנפרד לא מייצרת יותר מנדטים. למה לקחת את הסיכון? זה לא אחראי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו נכנסים לימים של הכרעה וצריך לעשות את המהלך המתבקש", אמר שמולי לרינה מצליח. "לכולם ברור שהבחירות הללו גורליות, הפסד לא בא בחשבון. טרם פתיחת הקמפיינים מפלגת העבודה ומרצ קטנות. שילוב קטלני שיכול להוביל לקטסטרופה".

צילום: החדשות

ח"כ שמולי אמר כי אם אחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה, פירושו שהגוש ייתן במתנה ארבעה מנדטים לנתניהו. לדבריו מדובר ב"ימים של הכרעה" והפסד לא בא בחשבון מפני שראש הממשלה ינסה להעביר בכנסת את פסקת ההתגברות והחסינות.

שמולי, ארכיון
צילום: החדשות 12

"גם בסקרים פנימיים של העבודה-גשר אין הוכחה שהליכה בנפרד מייצרת יותר מנדטים, את למה לקחת את הסיכון הזה?", שאל שמולי. "אני מקווה שלא ניקח את הסיכון שבגללו אנחנו יכולים לאבד ארבעה מנדטים. זה לא אחראי".

הוא סיפר על הנעשה מאחורי הקלעים ואמר כי הביע את עמדותיו בצורה גלויה בישיבה הסיעה האחרונה ואילו בישיבה המכרעת שתתקיים מחר הוא מתכוון להיאבק על עמדתו. "אין מישהו שהוא מעל כולם, זאת לא חתונה קתולית", אמר בתגובה לשאלה מה יקרה במידה ואורלי לוי אבקסיס תתנגד לחיבור. לדבריו ח"כ שמולי אין מניעה לפצל את מפלגת העבודה וגשר לצורך חיבור עם מרצ.