חסינות ח"כ חיים כץ אושרה, המולה וחילופי דברים קשים במליאת הכנסת במהלך הדיון: הכנסת אישרה את בקשת החסינות של ח"כ חיים כץ ברוב של 62 ח"כים, מול 43 חברי כנסת שהתנגדו. חסינותו של כץ תהיה תקפה לכמה שבועות בלבד, והוא ייאלץ לעבור את אותו התהליך בדיוק בכנסת הבאה. כמו כן, התהליך כולו צפוי לעמוד בפני בג"ץ. במהלך הדיון, בזמן שעלה לדוכן הנואמים ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, החלה מהומה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אתם צבועים", אמר ח"כ מיקי זוהר והפנה את דבריו לחברי הכנסת של כחול לבן, "אתמול התפרסם על חבר מפלגתכם תחקיר עם הקלטות בה נשמעת שחיתות. איזה צבועים אתם‎"

"כמה כסף ראש הממשלה לקח לכיסו? תענה לי!", זעק ח"כ זוהר לעבר ח"כ יאיר לפיד. "כמה כסף לקחת מידיעות אחרונות? תענה לי! אם זה לא ביבי - לא חוקרים! איזו עוד אג'נדה יש לכם למכור לציבור חוץ מהשנאה לנתניהו, טהרנות וצדקנות על חשבון שחיתות שאתם חשודים בה! תתביישו לכם! הגיע הזמן שתשנו את הגישה".  

בתגובה קראו לעברו הח"כים מכחול לבן שוב ושוב: "שוחד, מרמה והפרת אמונים". לאחר מכן, עלה לנאום יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, שאמר לח"כ זוהר: "כל אזרח בישראל שילם 2000 שקלים מכיסו כדי להחזיק את ראש הממשלה בכיסא שלו", אמר גנץ, "אנחנו מאבדים את אמון הציבור, אנחנו עוסקים בעצמנו ודואגים לטובתנו, הדבר הזה לא נראה טוב".

"למה אנחנו כאן?", תהה ח"כ יאיר לפיד מכחול לבן, "במקום שנשב פה ונקיים דיון על החינוך המיוחד שנמצא במשבר, ועל מיטות אשפוז, ועל תחבורה, ועל ילדים שנהרגים מקורקינטים, אנחנו שוב מתכנסים כאן לדבר על זה שחבר קואליציה שחשוד בפלילים הולך לבית משפט, והוא יחזור מבית המשפט לקואליציה שבה יש ראש ממשלה עם שלושה תיקים חמורים שרצה גם הוא את החסינות שלו. בשביל זה אנחנו חברי כנסת? זו מטרתו של הבית הזה? כי כל מה שנשאר לנו זה ראש ממשלה שמעדיף מיטה אחת, מיטה אחת, במטוס הפרטי שלו על אלף מיטות בטיפול נמרץ". 

בקשת החסינות אושרה 

בתום הדיון הצביעו הח"כים והכריעו כי כץ יקבל את החסינות. 62 חברי כנסת הצביעו בעד חסינותו מפני העמדה לדין, בעוד 43 חברי כנסת התנגדו לה. לפני שבועיים אישרה ועדת הכנסת את בקשת החסינות שלו ברוב של 16 בעד מול 10 מתנגדים לאחר דיון סוער במיוחד בוועדה, במהלכו הפנה כץ האשמות קשות כלפי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. 

בפנייתו ליו"ר ועדת הכנסת, ח"כ אבי ניסנקורן, האשים כץ את היועץ המשפטי שהמליץ על הגשת כתב האישום, כי פגע בו פגיעה קשה: "זו פגיעה שאתה לא מבין, ואתה רוצה שאני אשתוק?! אני בסך הכל בן אדם. כלום מעבר לזה. אני בנאדם ישר ולא שיקרתי בחיים שלי. המילה שלי זו מילה. בחיים לא שיקרתי". 

האישום שמיוחס לכץ קשור לעבודתו הפרלמנטרית וחברותו בוועדת הרווחה, אליה הביא את יועצו הפיננסי כמומחה מבלי לחשוף את הקשר בין השניים. מנדלבליט הודיע בזמנו ליו"ר הכנסת כי יש לדחות את בקשת החסינות של ח"כ כץ בנימוק שלא מתקיימת לגביו "אף אחת מארבע העילות המפורטות בחוק חסינות חברי הכנסת". 

"המעשים המפורטים בכתב האישום בעניינו של ח"כ כץ הם חריגים ביותר בנסיבותיהם ואינם תואמים את דרכי העבודה המקובלות בכנסת", כתב היועמ"ש ליו"ר הכנסת. "על כן, קיים שוני משמעותי בין מקרה זה לבין מקרים אחרים של קידום חקיקה ע"י חברי כנסת, כמפורט בעמדה".