כפי שנחשף במהדורה המרכזית: חברי כנסת מהליכוד פועלים להדיח את יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מראשות הסיעה‎‏. הח"כים ינסו לכפות הצבעה לבחירת יו"ר חדש לסיעת הליכוד. כדי להדיח את זוהר מתפקידו נדרש רוב בהצבעה, מה שאין בשלב זה ליוזמי המהלך. ראש הממשלה בנימין נתניהו מפעיל לחץ כבד על ח"כים להביע תמיכה בזוהר ולסגת מהיוזמה בטענה שהיא פוגעת בו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המתנגדים הראשיים של זוהר בסיעה מכחישים שחתמו על מכתב להדחת יו"ר הקואליציה, אך מאשרים כי שוחחו עמם בנושא. בניסיון לבלום את היוזמה, שוחח הערב נתניהו עם ח"כ שלמה קרעי וביקש ממנו להפסיק את המהלך להדחת זוהר.

זוהר עצמו הכחיש את הדיווחים לפיהם שליש מסיעת הליכוד חתמה על מכתב שקורא להדחתו. "לא קיימים 12 ח"כים שחתמו להעברתי מהתפקיד", כתב בחשבון הטוויטר. "ברור לכולם שתעשיית הפייק ניוז בתקשורת פועלת נגדי בדיוק כפי שהיא פועלת נגד רה"מ. אני שוב מודה לו על הגיבוי המלא מול יוזמי המהלך בכך שהבהיר להם שמדובר במעשה לא ראוי. אמשיך לפעול למען אזרחי ישראל, תנועת הליכוד ורה"מ ללא חשש וללא מורא".

הצעת החוק של זוהר תציל את נתניהו? (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
פועלים לבלימת היוזמה. נתניהו וזוהר | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בימים האחרונים הסתכסך מיקי זוהר עם שורה ארוכה של ח"כים, בהם שר האוצר ישראל כ"ץ, השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, ח"כ דוד ביטן, ח"כ קרעי וח"כ יפעת שאשא-ביטון שהודחה מוקדם יותר היום מראשות ועדת הקורונה.

במכתב ששלח זוהר לשאשא-ביטון הוא הודיע לה כי תועבר מתפקידה כיו"ר ועדת הקורונה וזאת מכיוון שהפרה לטענתו את המשמעת הקואליציוניות. במקביל, ח"כ זוהר שיגר מכתב לשורה של חברי כנסת נוספים ממפלגתו שבו בישר להם כי החליט להטיל עליהם סנקציות משום שהפרו את המשמעת הקואליציונית. הדחתה של שאשא-ביטון תעלה בוועדת הכנסת וכדי שתאושר אנשי כחול לבן יצטרכו לאשרה - דבר שעד כה סירבו לו.

בתגובה להדחה, מסרה ח"כ שאשא-ביטון: "פעלתי על פי צו מצפוני! ההחלטה של ראש הממשלה לפטר אותי, היא החלטה שמטרתה למנוע דיונים רציניים, למנוע שיח, למנוע הקשבה לציבור, למנוע השמעת קולות אחרים. אני שמחה שפתחתי את הוועדה גם בפני הציבור בשקיפות, ברצינות, בהקשבה מלאה ואני מתחייבת להמשיך לפעול כך גם בעתיד בכל מקום שאהיה".

ח"כ קרעי תקף את זוהר על רקע הטלת הסנקציות וקרא להדחתו: "מיקי פועל באופן שקרי ומניפולטיבי לקידום תוכנית 'נטו מיקי זוהר'. שלושת הכ"פים: הכוח, הכסף והכבוד שהוא מנסה להשיג, בניגוד לערכי הליכוד, מעבירים אותו על דעתו. קצת צניעות לא תזיק לו. הוא מפלג, פוגע בליכוד וברה"מ וצריך ללכת הביתה עכשיו. לא אאפשר לו לפגוע בפעילותי למען אזרחי ישראל".

"למה שיקרי ומניפולטיבי? כי הוא כושל פעם אחר פעם בניהול הקואליציה, כולל בהצבעה המדוברת בשבוע שעבר", המשיך ח"כ קרעי. "את הכישלון שלו הוא מנסה להחיל על חבריו לסיעה. אני למשל, הייתי מקוזז באישור הסיעה לכל היום מול יש עתיד. ביטלו רק קיזוזים עם המשותפת. למרות זאת, מיקי החליט להשתולל ללא כל רסן. בושה!".

ח"כ שלמה קרעי, הליכוד (יח''צ: יח"צ)
"מיקי פועל באופן שקרי ומניפולטיבי". ח"כ קרעי | יח''צ: יח"צ

גם שר המודיעין אלי כהן יצא בחריפות נגד התנהלותו של זוהר כיו"ר הקואליציה: "מיקי יקירי. כשאיש קטן מטיל צל ענק זה אומר שהשמש שוקעת. מקווה שתפעל למלא את שליחותך ולאחד את הסיעה".

זוהר מתח ביקורת על חברי כנסת בליכוד שתקפו אותו. "צר לי שיש מי שלא יודע לקבל ביקורת ובוחר לירות בתוך הנגמ"ש", כתב בחשבון הטוויטר. "תפקידי וחובתי לדאוג לשלמות הקואליציה. לאחרונה יש התרופפות במשמעת הקואליציונית שמקשה עלינו לפעול למען עם ישראל. בעצה משותפת עם ראש הממשלה הוחלט להטיל סנקציות על מי שהפרו את המשמעת, כפי שנהגו בכל ממשלות ישראל לדורותיהן".

ראש הממשלה נתניהו גיבה את זוהר בציוץ שפרסם אמש בטוויטר: "בלי משמעת הליכוד לא יכול למשול, ובייחוד לא בזמן משבר הקורונה. אמרתי אתמול בישיבת הסיעה שאני אגבה את יו"ר הקואליציה מיקי זוהר בצעדי משמעת שהוא ינקוט. אני מבקש מכל חברי הליכוד לגלות אחריות, להקפיד לשמור על משמעת סיעתית ולחדול מהתקפות מיותרות בתוך הסיעה".

גם שרת התחבורה מירי רגב בחרה לגבות את זוהר ופרסמה בטוויטר: "חברותיי וחברי - חברי תנועת הליכוד: זה לא הזמן לפיצולים ולא העת למחלוקות. כוחנו באחדותנו ובהתלכדותנו".