הוועדה המסדרת, שהוקמה אמש ברוב של 61 תומכים, אישרה הלילה (בין שני לשלישי) את הקמתן של 6 ועדות זמניות לענייני חוץ, ביטחון וכספים. 4 מתוך הוועדות שהוקמו הן ועדות מיוחדות, בהן גם ועדת קורונה. בנוסף, הוקמו גם ועדות מיוחדות לענייני חינוך, מיגור האלימות והפשיעה במגזר הערבי ועבודה ורווחה. כדי להקים את הוועדות דרוש אישור נוסף של מליאת הכנסת.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חבר הכנסת עודד פורר נבחר ליו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת גבי אשכנזי נבחר ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת עפר שלח יעמוד בראש הוועדה להתמודדות עם הקורונה ובראש הוועדה למיגור הפשיעה במגזר הערבי יעמוד נציג מהרשימה המשותפת.

חבר הכנסת פורר (ארכיון) (צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות)
עודד פורר, נבחר ליו"ר הכספים | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות

בוועדת החוץ והביטחון יהיו חברים 17 חברי כנסת: לכחול לבן יהיו 6 חברים, לליכוד 5, למפלגת העבודה שני חברים ולישראל ביתנו, ימינה, ש"ס ויהדות התורה חבר אחד לכל מפלגה. מטעם כחול לבן יהיו חברים בוועדה, מלבד היו"ר אשכנזי, גם חברי הכנסת בני גנץ, יאיר לפיד, משה בוגי יעלון, אלעזר שטרן וחברת הכנסת אורנה ברביבאי. מטעם העבודה-מרצ יצטרפו לוועדה חברי הכנסת עמיר פרץ ויאיר גולן ומטעם ישראל ביתנו יצטרף חבר הכנסת אלי אבידר. הליכוד, ש"ס, ימינה ויהדות התורה לא מסרו את שמות נציגיהם לוועדה.

גבי אשכנזי (צילום: קובי ריכטר, TPS)
גבי אשכנזי | צילום: קובי ריכטר, TPS

יו"ר הוועדה, גבי אשכנזי, מסר: "אני משוכנע שחברי הוועדה מודעים לאחריותנו בעת הזו, וכמו בעבר, נמלא בצורה מקצועית את ייעודה בתקופה המורכבת שלפנינו. אנו מתכנסים לישיבה הראשונה של מליאת ועדת חוץ וביטחון עוד הלילה, בשל הצורך הדחוף להתחיל בפעילות הוועדה כבר הבוקר".

ועדת החוץ והביטחון הזמנית אישרה גם את הקמתה של ועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים, אשר החלה לדון בשבוע שעבר בצו ההסמכה לשב"כ על מנת לסייע במאמצים לצמצם את התפשטות הקורונה - בדיון שטרם הסתיים. 

ישיבת ועדת חוץ וביטחון (צילום: דוברות הכנסת)
ישיבת ועדת חוץ וביטחון | צילום: דוברות הכנסת

בעקבות הקמת ועדת המשנה למודיעין, הוסיף אשכנזי: "ועדת המשנה לענייני מודיעין ושירותים חשאיים, אשר הוקמה הלילה, תתכנס בהקדם לדיון בשל חשיבות הנושא, ובהתאם לפסיקת בג"ץ שקובעת כי על הוועדה לפקח על שב"כ בהפעלת האמצעים הדיגיטליים במסגרת צמצום התפשטות נגיף הקורונה".

אמש, מליאת הכנסת אישרה ברוב של 61 תומכים וללא מתנגדים את הקמת הוועדה המסדרת, לאחר שחברי "בלוק ה-58" החרימו את הדיון וההצבעה. יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין נמנע, וחברי הליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה החרימו את הדיון ואת ההצבעות בנושא.