ממשל טראמפ ייתן אור ירוק ל"מיני סיפוח"? לאחר שהממשל האמריקני שפך מים קרים על רעיונות הסיפוח של ישראל עוד לפני הבחירות לאחר הצגת תוכנית השלום של הנשיא בבית הלבן, ראש הממשלה נתניהו מקווה בכל זאת להוביל לצעד כלשהו בכיוון בשטח. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתניהו במאמצים לקבל מממשל טראמפ אור ירוק לסיפוח קטן ו"ראשוני" של שטח כלשהו על מנת "להשביע" את בוחרי הימין. נתניהו הסביר כי ההצהרות על הבאת החלטה על סיפוח לממשלה כבר בשבוע הבא לא נעשו מתוך כוונה להטעות את הממשל, אלא שמדובר היה בחוסר הבנה - ושיש שלבים בהמשך שמתואמים באופן מלא עם וושינגטון.  

ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא ויועצו הבכיר של הנשיא טראמפ הבהיר אתמול כי האמריקנים ככל הנראה לא יתנו יד להחלת ריבונות על היישובים ביו"ש ובבקעה לפני שתקום ממשלה. בראיון לאתר החדשות האמריקני "GZERO" אמר קושנר: "צריך לחכות להקמת ממשלה בישראל כדי לנוע קדימה".

קושנר הוסיף: "הממשל סיכם על הקמת צוות טכני שיתחיל לעבוד על המפות. אנחנו רוצים לוודא שכל הפרמטרים מוגדרים, שאנחנו יודעים איפה ההקפאה המדוברת. כרגע גיבשנו סוג של מסמך תנאים אבל תידרש עבודה של כמה חודשים נוספים כדי להשיג מסמך שכולנו נסכים עליו".

תוככנית, שלום, מפה, טראמפ
המפה לפי תכנית המאה של טראמפ

הדברים של קושנר מגיעים אחרי שגם יועצו לשעבר של טראמפ ושליחו למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, צינן את ההתלהבות בישראל מ"עסקת המאה", ואמר כי "צריך לעבור את הבחירות בישראל. עד אז לא יהיו התקדמויות בנושא התכנית. נהיה חייבים להמתין ולראות. יש עוד הרבה עבודה שנצטרך לעשות מול ישראל, אבל בירושלים די מאוחדים בנושא הזה". 

עם זאת, הדברים מנוגדים להתבטאותו של שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, שהכריז עם פרסום "תוכנית המאה" כי לישראל יש אור ירוק לפתוח כבר כעת בתהליך הסיפוח. 

בנימין, נתניהו, דונלד, טראמפ, תוכנית, שלום
נתניהו בבית הלבן לצד הנשיא טראמפ | צילום: קובי גדעון , לע"מ