הקרב הבא: ח"כ אופיר כץ מהליכוד מתכנן להגיש לוועדת הבחירות המרכזית בקשה רשמית לפסילתה של היבא יזבק, חברת כנסת מטעם בל"ד ברשימה המשותפת, בטענה של תמיכה בטרור. בבקשה צפויים לתמוך גם חברי כחול לבן החברים בוועדה – וברשימה המשותפת מאיימים שלמהלך כזה מצדם יהיו "השלכות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 ח"כ יזבק כינתה בעבר מחבלים "קדושים" ואף קראה לרוצח המתועב סמיר קונטאר "שהיד". נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, רמזה בעבר שאם היו מגישים בקשה לבית המשפט לפסול אותה מהתמודדות לכנסת – ייתכן מאוד שהבקשה הייתה מאושרת.  

היבא יזבק (צילום: Photo by Hadas ParushFlash90)
תיפסל? ח"כ היבא יזבק | צילום: Photo by Hadas ParushFlash90

לתמיכה של כחול לבן במהלך לפסילת הח"כית מהרשימה המשותפת יש משמעות דרמטית: רבע מחברי ועדת הבחירות המרכזית הם נציגי כחול לבן – ותמיכה שלהם במהלך הפסילה עלולה להוביל להחמרה של יחסי המפלגה עם הרשימה המשותפת, ש-10 מנציגיה (למעט נציגי בל"ד) המליצו לנשיא על גנץ כמועמד להרכבת הממשלה בספטמבר האחרון.

רק בשבוע האחרון נזף בכיר הרשימה, ח"כ אחמד טיבי, בח"כ יועז הנדל מכחול לבן שאם יעז לדבר על סיפוח בקעת הירדן, "גנץ יישאר יו"ר האופוזיציה". בפנייתנו אליו בעניינה של ח"כ יזבק אמר טיבי שברשימה המשותפת "יראו בחומרה" תמיכה של כחול לבן בפסילתה, מבלי לפרט למה הכוונה.

מאוחר יותר הבהיר ח"כ טיבי: "תמיכה אפשרית של כחול לבן בפסילתה של ח"כ יזבק תהיה התפתחות חמורה ושלילית ותהווה עקיפה של הליכוד מימין. כל הטענות שהושמעו נגד ח"כ יזבק נדחו על ידי ועדת הבחירות המרכזית אז וגם הושמעו בעליון". 

סיעת ישראל ביתנו צפויה להגיש ביום ראשון בקשה לוועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה של ח"כ יזבק מהרשימה המשותפת. יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ פורר הסביר: "החוק המונע התמודדות מתומכי טרור לכנסת ישראל נולד בדיוק בשביל למנוע ממועמדים כגון ח"כ יזבק מלהכנס בשערי כנסת ישראל. מי שהביעה בפומבי תמיכה במחבלים ובפעילי טרור אינה יכולה להינות ממנעמי הדמוקרטיה הישראלית שאותה היא מבקשת לחסל. קורא לחברי כל הסיעות הציוניות להצטרף לישראל ביתנו ולהגיש את הבקשה לפסילתה של תומכת הטרור יזבק".