נושאים ונותנים עד הרגע האחרון: הרשימות לכנסת ה-23 ייסגרו ביום רביעי השבוע. תהליך הגשת הרשימות לכנסת יארך יומיים, יתחיל ביום שלישי בבוקר ויסתיים ביום רביעי בלילה. מימין ומשמאל ממשיכים במרוץ לאיחודים וחיבורים עד הרגע האחרון. כל הפרטים לקראת הסגירה

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשמאל:

מגעים מאומצים לחיבור בין העבודה למרצ. גורמים במפלגת העבודה-גשר אומרים כי המכשול העיקרי לאיחוד בין העבודה למרצ הוא אורלי לוי אבקסיס. לאחר פגישה בינה לבין יו"ר העבודה עמיר פרץ אמרו הגורמים כי "היא מסתייגת מהאיחוד יותר ממנו".

שמולי, ארכיון
צילום: החדשות 12

בחמש וחצי הערב תתכנס מפלגת העבודה, לקראת פגישה סופית מאוחר יותר הערב בין יושב הראש פרץ ליו"ר מרצ ניצן הורוביץ. בעבודה ערכו במהלך היום סקרים שבודקים את התרחישים השונים, ולאורם יקבלו את ההחלטות לקראת ההכרעה – אליה מקווים להגיע בהמשך היום.

אתמול אמרו ב"פגוש את העיתונות" בכירי מפלגת העבודה עמר בר לב ואיציק שמולי כי הם מעוניינים בחיבור עם מרצ. שמולי אמר: "חייבים לקיים איתם חיבור טכני".

המקורב לרה
צילום: Amir Levy/FLASh90, חדשות

בימין:

יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי נפגשו הבוקר במסגרת מאמציהם להרכיב רשימה מאוחדת. היום פורסם כי איש התקשורת שמעון ריקלין צפוי להצטרף ככל הנראה לרשימת הבית היהודי במקום השני ולאחר הדיווח צייץ שמעון ריקלין בחשבון הטוויטר שלו: "אני מוכן" - בקריצה לציוץ של ח"כ מהליכוד גדעון סער בעבר.

ואולם, כעבור כמה שעות הודיע ריקילין כי הוא מוותר על ההצעה. "חברים יקרים. תודה רבה לכל המברכים, תודה רבה לכל המתעניינים - זה מוקדם מדי", כתב ריקלין. "עדיין לא הולך לשום מקום למרות ההצעה הנדיבה של הבית היהודי. בניגוד לבחירות הקודמות חשוב שהפעם ירוצו ביחד ושמח לעזור בכך בלי קשר למקום בכנסת. אם יהיה משהו חדש בעניין אעדכן עד אז נא לחזור לשגרה".