ראש ממשלת ישראל – לבידוד: עוד בטרם הספיקו במשרד הבריאות לסיים את החקירה האפידמיולוגית, הוחלט במשרד הראש הממשלה כי נתניהו וצוותו הקרוב ישהו בבידוד עד לסיומה. בתום החקירה ובהתאם לממצאים יקבעו רופאו האישי של ראש הממשלה יחד עם נציגי משרד הבריאות את משך הזמן בו הוא ישהה בבידוד ואת תאריך היציאה ממנו. גם דוברי ראש הממשלה שיר כהן ונאור יחיא בבידוד‎.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות חשיפת N12 שיועצת של נתניהו נדבקה בקורונה - ראש הממשלה ייכנס בבידוד. לאורך הבוקר (שני) התקיימו במשרד הבריאות ובלשכת ראש הממשלה דיונים קדחתניים באשר לשאלת הצורך בבידודו של נתניהו. במשרד הבריאות פועלים לאסוף מידע ממצלמות האבטחה בכנסת כחלק מהחקירה האפידמיולוגית, כדי לקבוע מי היה בלשכת נתניהו בשעות שהיועצת רבקה פאלוך הייתה במקום.

לפי החשיפה, יועצת ראש הממשלה לכנסת ולענייני חרדים, רבקה פאלוך, נמצאת חיובית בבדיקת קורונה, אחרי שביום חמישי שהתה במשך שעות בכנסת והייתה בקרבתו של ראש הממשלה ובקרבת שורה ארוכה של שרים וחברי כנסת. פאלוך נבדקה לאחר שבעלה חלה בנגיף הקורונה. לא מן הנמנע שגורמים נוספים יידרשו בסופו של דבר לשהות בבידוד בהתאם למדיניות משרד הבריאות.

על פי ההערכות, ראש הממשלה יידרש לעבור היום בדיקת קורונה נוספת, אחרי שלפני כשבועיים הוא וצוותו עברו בדיקה כזאת. עוד שוקלים במשרד הבריאות ובסביבת ראש הממשלה לאסוף מידע ממצלמות האבטחה שפזורות במשכן הכנסת כדי לקבוע מי שהה בלשכתו של נתניהו בכנסת באותן שעות שבהן הייתה פאלוך במקום. בנוסף, נבדק אם הסתובבה במקומות נוספים במשכן.

משה בר סימן טוב (צילום: פלאש/90 )
משה בר סימן טוב | צילום: פלאש/90

לאחר הפרסום, קצין הכנסת ניצב יוסף גריף ערך לאורך הבוקר בדיקה במצלמות המשכן ושלח מכתב לחברי הכנסת ולעובדי המשכן בבקשה שכל מי ששהה בסביבת העוזרת בתאריכים 16, 23 ו-26 בחודש, יפעל בהתאם להנחיות המופיעות באתר משרד הבריאות. 

עוד בטרם הסתיימה הבדיקה של משרד הבריאות בעקבות חשיפת N12 לפיה היועצת של נתניהו ששהתה לצדו השבוע חלתה בקורונה, במשרד ראש הממשלה פרסמו הודעה שלפי ההערכה הראשונית - נתניהו לא יידרש לבידוד. 

"בשעות אלה מתבצעת על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות חקירה אפידמיולוגית לעובד בסביבת ראש הממשלה ולאחר מכן יועברו הנחיות מסודרות", נמסר. "ההערכה הראשונית היא כי אין צורך שרה"מ ישהה בבידוד כיוון שלא היה במגע קרוב עם החולה ולא קיים עמו פגישה. כמו כן, מבדיקה ראשונית השניים לא שהו יחד בחדר אחד בשבועיים האחרונים. החקירה האפידמיולוגית נמשכת. נדגיש כי בשבועות האחרונים מקפידים רה"מ וסביבתו על הקפדה יתרה של הנחיות משרד הבריאות, בליווי רופאו האישי, ומקיים את רוב הדיונים בשיחות וידאו ממעונו. ראש הממשלה וסביבתו יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות".

על פי גורמים ששהו בכנסת ביום חמישי, בלשכת ראש הממשלה שהו כמה שרים וחברי כנסת באותן השעות שבהן שהתה פאלוך במקום. בין היתר מזכירים הגורמים את שמותיהם של נפתלי בנט, אמיר אוחנה, אבי דיכטר, יואל (יולי) אדלשטיין וישראל כ"ץ. פנינו לכל אותם גורמים עוד לפני ההחלטה המסתמנת לשלוח את נתניהו לבידוד של שבוע ימים וזאת הייתה תגובתם:‎

לדברי השר בנט, הוא לא פגש את יועצת ראש הממשלה שנדבקה בנגיף.

מטעמו של אמיר אוחנה נמסר כי השר לא שהה עם היועצת באותו החדר.

מטעם ח"כ אבי דיכטר נמסר כי הוא שוחח עם ראש הממשלה מחוץ לחדר ולא היה עם היועצת באותו המרחב. ח"כ דיכטר ביצע בדיקת קורונה ביום חמישי, במסגרת הבדיקות המרוכזות שנעשו בכנסת לח"כים.

השר כ"ץ מסר כי לא היה בלשכת רה"מ באותו יום.

מח"כ אדלשטיין נמסר כי הוא שהה במרחק מהיועצת שנדבקה בקורונה‎.

 משרד הבריאות: נסייע ללשכת ראש הממשלה לקבל את ההחלטות.

מנכ"ל משרד הבריאות סירב הבוקר להתייחס לחשיפת N12 ולאפשרות שנתניהו ייכנס לבידוד. "מציע שעל ענייני ראש הממשלה תעדכן לשכת ראש הממשלה. אנחנו נסייע להם לקבל את ההחלטות", אמר בריאיון לרינו צרור ולרזי ברקאי בגלי צה"ל. "תצא הודעה מסודרת מלשכת ראש הממשלה. לא אתייחס לענייני ראש המממשלה, בואו ניתן לעניינים להתנהל כמו שהם צריכים להתנהל".

גורמים במשרד ראש בממשלה מסרו מוקדם יותר הבוקר כי יפעלו לפי הנחיות משרד הבריאות, וכעת ההערכה היא שתיערך חקירה אפידמיולוגית נרחבת, כדי לברר איפה שהתה פאלוך ועם מי באה במגע. עוד נודע כי במהלך שהותה בכנסת, ביום חמישי האחרון, בשעה שהדרמה הפוליטית הייתה בשיאה, פגשה פאלוך מספר לא קטן של שרים וחברי כנסת. הבוקר בריאיון לגלי צה"ל אמר ח"כ מיכאל ביטון מכחול לבן כי פגש את יועצתו של נתניהו לפני שנודע כי היא חולה.

בנימין נתניהו בתדרוך על משבר הקורונה (מרץ 2020) (צילום: גלי תיבון, getty images)
בנימין נתניהו בתדרוך על משבר הקורונה (14 במרץ 2020) | צילום: גלי תיבון, getty images

אתמול בצוהריים נחשף ב-N12 כי בעלה של פאלוך אושפז ביום שבת בבית החולים לאחר שנדבק בקורונה, וכי יומיים קודם לכן שהתה רעייתו במחיצת ראש הממשלה ושרים נוספים במסגרת עבודתה בכנסת. בסביבת ראש הממשלה אמרו כי נתניהו שמר על הוראות משרד הבריאות ולא שהה באותו החדר עם היועצת.

הלילה עדכנה פאלוך את לשכת ראש הממשלה כי היא נמצאה חיובית בבדיקה, וכעת נעשות בדיקות עם צמרת משרד הבריאות כיצד יש לפעול.

מסביבת פאלוך נמסר בתגובה על הפרסום: "הבעל נמצא במחלקה למקרים קלים, ולפאלוך אין תסמינים". עוד נטען שם מוקדם יותר כי "פאלוך דיווחה ללשכה ועשתה בדיקה. היא הקפידה על שמירת מרחק מרה"מ והסביבה בהתאם להוראות משרד הבריאות עוד לפני שבעלה נמצא חיובי".