צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד נפגשו הבוקר (שני). לאחר תום הפגישה, סיכמו הצוותים כי מדובר היה ב"פגישה טובה". עם זאת, הערב הטיחו בליכוד האשמות בכחול לבן, וטענו כי ההתנהלות של כחול לבן "נגועה בחוסר תום לב משווע ובחוסר אחריות בזמן משבר לאומי ובינלאומי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הליכוד, "כלפי חוץ מציגים (בכחול לבן) כאילו יש להם נכונות להקים ממשלת אחדות - ובפועל מקדמים חקיקה פרסונלית, אנטי-דמוקרטית ורטרואקטיבית שכל מטרתה לסכל את רצון הבוחר ולרמוס את הצבעתם של למעלה משניים וחצי מיליון אזרחים. אפילו באירן וטורקיה לא מקדמים חוקים כאלו. כך לא מתנהלים כשרוצים להגיע באמת לאחדות", סיכמו.

הנשיא ריבלין הטיל היום את מלאכת הרכבת הממשלה על יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שזכה להמלצת 61 מנדטים – זאת לאחר שקיבל את תמיכתם של ישראל ביתנו והרשימה המשותפת. עם קבלת המנדט החל גנץ בסבבי שיחות עם ראשי המפלגות השונות – אולם אריה דרעי, יעקב ליצמן ונפתלי בנט סירבו כולם לדון עמו.

בכחול לבן מסרו כי בשיחתו עם בנט, גנץ אמר לו כי בכוונתו לפעול להקמת ממשלה רחבה ככל הניתן; השר בנט קרא לו להיכנס לממשלת חירום לאומית בראשות נתניהו. עוד אמר בנט כי יסכים להיפגש עם גנץ בתנאי שיתנער מתמיכת הרשימה המשותפת.

הנשיא ריבלין קרא גם הוא להקמת ממשלת אחדות. "עלינו להקים ממשלת חירום שתתחיל למלא את הבור העצום שנפער בשנה שלמה של חוסר אחריות פוליטית, בור שעשו יחד נבחרי ציבור מכל הקשת הפוליטית", אמר היום בטקס השבעת הכנסת – כשמולו ניצבים נתניהו וגנץ. "אתם יודעים היטב שלא חיכיתי בסבלנות לקורונה - קראתי שוב ושוב לממשלת אחדות. בטקס ההשבעה הקודם הצעתי את לשכתי שנמצאת כמה מטרים מכאן כדי להגיע להסכמה רחבה. הלשכה עדיין פתוחה. אפשר לתקן את הבור הפוליטי עוד היום".