יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף היום (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו והצהיר כי עמדת מפלגתו לגבי ישיבה בממשלה שנתמכת על ידי הרשימה המשותפת לא השתנתה. "נקבל החלטות בהתאם לאינטרסים הלאומיים ובהתאם להבטחות לבוחרינו", אמר. "אבל אנחנו לא חייבים לספק כדורי הרגעה או מודיעין לנתניהו". יו"ר ישראל ביתנו סירב לומר על מי ימליץ לנשיא המדינה, אך אמר כי ההחלטה תגובש עד יום ראשון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו נמצאים במצב חירום", אמר יו"ר ישראל ביתנו בפתח דבריו. "היה מצופה מראש הממשלה לפעול לפיוס, לפעול לקירוב, לנסות ולאחות את כל הקרעים אחרי שלוש מערכות בחירות אבל במקום זה ראש הממשלה עוסק בדה-לגיטימציה נגד כל אחד שלא מסכים איתו. הוא מפעיל מכונת הסתה ושקרים נגד כל אדם או מערכת שלא מקבל את דעתו".

על העובדה שנציגי הליכוד לא הצביעו בעד אישור תוצאות הבחירות אמר ליברמן: "נציגי הליכוד ישבו בכל קלפי במדינת ישראל. בכל קלפי היו לפחות שני נציגים לגוש חרדי משיחי של נתניהו. אני לא זוכר במשך עשרות שנים שאני בפוליטיקה שראש הממשלה לוחץ על נציגיו להצביע נגד תוצאות הבחירות. זה צריך להדליק נורה אדומה אצל כולנו. אני חוזר ואומר, עמדתנו לא השתנתה אבל אנחנו לא חייבים לספק מודיעין וכדורי הרגעה לנתניהו".

"כל ההאשמות, הבוץ וניסיון הדה-לגיטימציה של כל הגורמים אומרים דבר אחד - נתניהו לא רוצה ממשלת חירום או אחדות", הצהיר ליברמן. "הוא רוצה את פסקת ההתגברות ואת החוק הצרפתי. כל השאר זה מסך עשן, הסיפורים שלו זה סיפורי עלי ביבי. אנחנו רוצים קואליציה ציונית וליברלית, ולא פוסלים אף אחד".