איחוד בשמאל, יומיים לפני סגירת הרשימות: לאחר משא ומתן לילי בין יו"ר העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, ויו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, השניים סיכמו על מיזוג בין שתי המפלגות בבחירות לכנסת ה-23 ועל ריצה משותפת תחת הפתק "אמת". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר העבודה עמיר פרץ צפוי לעמוד בראש הרשימה, אורלי לוי-אבקסיס שנייה ויו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, יוצב במקום השלישי. שני יושבי הראש יכנסו מסיבת עיתונאים הערב בשעה 17:00 בה יודיעו רשמית על הריצה המשותפת. בהודעת המפלגות נטען: "מדובר במהלך המשמעותי של בחירות 2020, שיבטיח את היכולת להקים ממשלת שינוי ותקווה אחרי הבחירות".

הרכב הרשימה: 

1. עמיר פרץ
2. אורלי לוי-אבקסיס 
3. ניצן הורוביץ
4. תמר זנדברג
5. איציק שמולי
6. מרב מיכאלי
7. יאיר גולן
8. אילן גילאון
9. עמר בר לב
10. רויטל סויד
11. עיסאווי פריג׳


לאחר ההודעה על הריצה המשותפת הבוקר, נשמעים גם קולות ביקורת. ח"כ עיסאווי פריג', שנדחק רק למקום ה-11 ברשימה אמר בכאן רשת ב' כי "משליכים את השותפות היהודית-ערבית לפח" וקרא למפלגתו לבטל את השריון שהוענק לאיש "ישראל דמוקרטית", יאיר גולן. 

אמש דווח כי הקושי העיקרי בדרך לאיחוד בא מכיוונה של אורלי לוי-אבקסיס, אך לבסוף סוכם על איחוד כשגם היא בפנים. עוד שובץ ברשימה גם יאיר גולן, חבר מפלגת "ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק. מי שככל הנראה נותרה בחוץ היא סתיו שפיר - חברת מפלגת העבודה לשעבר ויו"ר "המפלגה הירוקה", שהתמודדה בבחירות האחרונות כחלק מהמחנה הדמוקרטי. 

פרץ עצמו התנגד גם כן לאיחוד במשך שבועות, בטענה שהשלם קטן מסך חלקיו. יו"ר העבודה טען כי אנשים רבים מזדהים עם מפלגתו אך לא עם מרצ – ולהפך. פרץ שינה את דעתו כשהבין שאחת המפלגות עשויה ליפול אל מתחת לאחוז החסימה בסבב הבחירות השלישי.