צעד ראשון בשטח בדרך להחלת הריבונות בשטחי יהודה ושומרון ובבקעה: שר הביטחון, נפתלי בנט, הודיע היום (רביעי) על הקמת צוות מיוחד במערכת הביטחון להחלת הריבונות על יהודה ושומרון ובקעת הירדן, זאת מתוך כוונה להוציא אל הפועל את עקרונות תוכנית טראמפ, עליה הכריז אמש הנשיא האמריקני בבית הלבן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנאומו בכנס הבינלאומי השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי אמר השר: "הוריתי הבוקר על הקמת צוות מיוחד ליישום וביצוע החלת החוק והריבונות הישראלית על כל ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ועל בקעת הירדן. הצוות יתחיל לפעול מיד וישלב את כל גורמי המטה בצה״ל, במנהל האזרחי, במתפ״ש, במשרדי הממשלה השונים ובמערכת הביטחון".

"הידיד הגדול ביותר של מדינת ישראל בבית הלבן, אמר לנו אמש בצורה מאד: 'החילו את החוק הישראלי על כלל ההתיישבות ביהודה ושומרון באופן מיידי, עכשיו, בימים הקרובים, וארה"ב תכיר בריבונות מיד'. זו ההזדמנות המדינית הגדולה ביותר שנקרתה בדרכנו מזה 50 שנה, אך הזדמנות יכולה לחלוף אם לא אוחזים בה, ומיישמים אותה", הדגיש בנט.

"כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית, אסור לדחות את ההחלטה לאחרי הבחירות", הדגיש בנט, "אסור להסתפק בריבונות חלקית, אסור לדחות לאחר כך את מה שניתן לקבוע כבר עכשיו במעשים ובהצבת בעובדות בשטח. במצב כזה, אנחנו נעניק לראש הממשלה נתניהו את מלוא הגיבוי והתמיכה במהלך היסטורי זה״.שר הביטחון קרא להחלת הריבונות מיד: "מה שיידחה לאחר הבחירות לעולם לא יקרה. כל יישוב, כל מטר אדמה, שתידחה לאחר הבחירות, יושאר בחוץ לעוד 50 שנה. אם נדחה או נקטין את החלת הריבונות, אזי הזדמנות המאה תהפוך לפספוס המאה".

"שלושת העקרונות שאני רואה ליישום הזדמנות המאה של טראמפ הם: החלת ריבונות עכשיו ולא לאחר הבחירות, החלת ריבונות על כל השטח שהנשיא טראמפ מוכן לו. ואסור שאף יישוב ואף ישראלי יישאר בחוץ. והעיקרון הנוסף - ממשלת ישראל לא תכיר במדינה פלסטינית".

על רקע החשש מהסלמה, בנט הדגיש שצה"ל ומערכת הביטחון ערוכים לכל תרחיש: "הנחיתי את כל הכוחות להיערך גם להסלמה, או לצעדים פזיזים של גורמים כאלה ואחרים. אנחנו מאוד ברורים בהקשר הזה - כל ניסיון לאתגר את ביטחון אזרחי ישראל, ייתקל בחומה בצורה״.