בקשת החסינות של נתניהו תעלה להצבעה כבר בכנסת הנוכחית? היועץ המשפטי של הכנסת, אייל ינון, פרסם היום (ראשון) את חוות דעתו בנוגע לבקשת החסינות של נתניהו וקבע: אין מניעה לדון בבקשה - כבר בכנסת הנוכחית. בתוך כך סיעת כחול לבן הודיעה היום שיו"ר הוועדה המסדרת, חבר הכנסת אבי ניסנקורן ימסור היום מכתב ובו תמיכה של ראשי סיעות המייצגים 65 חברי כנסת בהקמת ועדת הכנסת וקיום דיון בבקשת החסינות של נתניהו. הפגישה בין השניים הסתיימה ללא תוצאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למרות הקביעה של היועץ המשפטי, ההחלטה הסופית אם לעלות את נושא החסינות בכנסת הזו, שמורה בידי יושב הראש אדלשטיין. ההערכה היא שאדלשטיין יסרב לכנס את הדיון בנושא. בתום הפגישה פרסם אדלשטיין הודעה לפיה ביקש מהיועץ המשפטי של הכנסת חוות דעת בנוגע לסמכותו על עצם כינוס הוועדה המסדרת. על פי ההודעה, רק לאחר קבלת חוות הדעת, אדלשטיין יפרסם את החלטתו.

"בשם מפלגותינו הרינו להביע את תמיכתנו המלאה במהלך להקמת ועדת הכנסת כחלק מחידוש עבודת ועדת הכנסת בתקופה זו", כתבו חברי הכנסת איציק שמולי (העבודה-גשר) ותמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי). "לנוכח כתבי האישום שהוגשו נגד ראש הממשלה בבקשתו האחרונה להשתמש בחסינותו כמגן מפני העמדה לדין, להקמתה של ועדת הכנסת בתקופה זו חשיבות מיוחדת, ומטעמים רבים מחובתה להכריע לאלתר ביחס לדרישתו של הח"כ נתניהו".

את המכתב ניסנקורן מתכנן למסור ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וליועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון בפגישה שתוכננה ביניהם. עוד נמסר, כי במכתב מובעת גם תמיכה בהקמת שאר הוועדות הקבועות על מנת שיפקחו על עבודת הממשלה. 

"אין לקבל מצב שבו שנה שלמה אין כינוס של ועדות ראשיות בכנסת, דבר הפוגע במעמד הכנסת ושליחותה", כתב חבר הכנסת טיבי (הרשימה המשותפת). "כבר שנה שוועדות הכנסת אינן מתפקדות ובכך נפגע אחד התפקידים המרכזיים של הכנסת - פיקוח על הממשלה", הוסיף חבר הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו).