ביום ראשון התקיימה ישיבת ממשלה יוצאת דופן, שבה הוחלט על הקמת ועדת חקירה למחלקה לחקירת שוטרים, שלושה שבועות בלבד לפני הבחירות. כפי שהתפרסם בידיעות אחרונות, במהלך הישיבה חלק משרי הממשלה פצחו במתקפה בוטה על היועץ המשפטי לממשלה, שנכח בה והביע התנגדות לתזמון המהלך. חלק מהציטוטים מהישיבה הובאו הערב (שישי) לראשונה באולפן שישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מרגיש כל כך מוזר שממשלה מתכנסת כדי לדון בדבר טריוויאלי כמו האם הממשלה יכולה לבדוק את הגופים הכפופים לה", הטיח השר סמוטריץ' ביועץ. "לא תשכנע אותנו בחיים שאין לנו זכות. ההתנגדות היחידה שלי היא שזה מצומצם למח"ש".

גם לשר יריב לוין הייתה ביקורת על ההתנהלות. "מסתבר שאין בעיה לקבל החלטות פליליות תוך כדי בחירות; אין בעיה לקיים שימוע או להגיש כתב אישום תוך כדי בחירות; אפילו כשראש הממשלה בחו"ל, חייבים באותו יום", האשים. "אם העמדה שלך הייתה עקבית לכל רוחב הגזרה, זה היה משכנע – אבל כך, זה בלתי מתקבל על הדעת, והתערבות לא ראויה בבחירות".

גם השר דוד אמסלם הצטרף למקהלת המבקרים. "אתה עצמך קיבלת החלטות לגבי ראש הממשלה - מה התערבת במערכת הבחירות? מה חיוני בזה? מה דחוף לך?", תהה. "אגב, את ליאת בן ארי מינית גם כן תוך כדי בחירות. צריך לבדוק אתכם – אותי בודקים מלא, כל הפקידים וכל היועצים המשפטיים. אף אחד לא בודק אותך. זה לא קשור לבחירות, ויפה שעה אחת קודם".

ומה עשה ראש הממשלה, מנהל הישיבה, כששמע מה מטיחים אנשיו בתובע הכללי של מדינת ישראל? שמר על שתיקה. עם זאת, חשוב לציין שלא כל השרים השתתפו במתקפה: השרים הנגבי, גמליאל, אלקין, כחלון ושאשא-ביטון יצאו ממנה מיד עם תחילתו של הדיון; השר כץ בילה את מרבית הישיבה מחוץ לחדר; והשר דרעי כלל לא הגיע לישיבה מלכתחילה.