היועמ"ש לכנסת, אייל ינון הגיב לעתירת הליכוד לפני זמן קצר וכתב כי "דין העתירה להידחות על הסף". ינון הסביר שהעתירה נגד חוות דעתו, לפיה אין מניעה להקים את ועדת הכנסת שתדון בחסינות נתניהו, נבעה מכך שהייתה לא "לשביעות רצונם" של העותרים מהליכוד. עוד הוסיף ינון כי טענת ניגוד העניינים שהופנתה כלפיו וכלפי בת זוגתו, הועלתה גם היא רק לאחר שפורסמה חוות דעתו, ונבעה מכך שהקו בו נקט ינון היה "לא מקובל" על הליכוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ינון הוסיף והגיב לטענת הליכוד על ניגוד עניינים של ינון ושל בת זוגתו בתיקי נתניהו, עליו הצביע גם רה"מ נתניהו בסרטון שפרסם: "על אף האמור, טענת ניגוד העניינים הועלתה רק בנקודת זמן מאד ספציפית - לאחר שהיועץ המשפטי לכנסת פרסם את חוות דעתו אשר כעולה באופן ברור מהעתירה - אינה לשביעות רצונם של העותרים". 

ינון בעצם הסביר כי טענת הליכוד על ניגוד עניינים בשל הקשר עם בת זוגו עוה"ד מררי, הועלתה רק לאחר חוות הדעת של היועמ"ש, זאת בעוד שדבר ניגוד העניינים היה ידוע עוד לפני פרסום חוות הדעת.

ינון סיכם וטען כי אין קשר בין התפקידים שלו ושל בת זוגו בתיקי נתניהו: "קיים מרחק רב בין השתתפותה של עוה"ד מררי, כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בצוות שסייע ליועץ המשפטי לממשלה בטרם קיבל את החלטתו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, לבין חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת העוסקת בשאלה האם ניתן להקים את ועדת הכנסת ולדון בבקשת חסינות בעת הזו".

בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו | עיצוב: AP

מוקדם יותר, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע כי לא יתערב בעתירה שהגישו בליכוד נגד היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון. בהודעה מקדמית שהוגשה לבג"ץ נכתב כי "העותרים לא ביקשו כל סעד המופנה אל היועמ"ש ומשכך אינו מוצא לנכון להוסיף בעניין".

עוד הדגישו בתשובה, שהוגשה באמצעות מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, עו"ד ענר הלמן, ועו"ד אודי איתן, כי יש לשים לב "שמדובר בסוגיה המצויה בלב שיקול הדעת של היועץ המשפטי לכנסת, ונוגעת לתחומי הליבה של פעילות הכנסת". 

התגובה כוללת גם התייחסות לעניינה של בת זוגו של עו"ד ינון, עו"ד עמית מררי, לתפקידה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט פלילי) באופן כללי וכן בהקשר של תיקי החקירה בעניינו של ראש הממשלה. בתגובה צוין כי עו"ד מררי אינה עוסקת בכל עניין הקשור לבקשת החסינות של ראש הממשלה.

העתירה של הליכוד הוגשה נגד ינון במטרה למנוע ממנו לפרסם את חוות דעתו בנוגע להקמת הוועדה שעוסקת בחסינות נתניהו. לטענת הליכוד, ינון מצוי בניגוד עניינים שכן רעייתו הייתה חלק מהפרקליטים שעסקו בתיקי נתניהו.