הקוקפיט של מפלגת כחול לבן בוחן בשבועיים האחרונים הצעה חדשה, על פיה תיכנס המפלגה לממשלת חירום משותפת עם הליכוד – שתהפוך לממשלת אחדות אחרי חצי שנה. לפי המתווה החודשים שיעברו יספרו כחלק מתקופת כהונתו של נתניהו ברוטציה. ייתכן מאוד שדווקא מתווה כזה יצליח להשאיר את כחול לבן מאוחדת - לפחות בשלב הראשון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי התקופה הזאת, מדובר על כניסה למשא ומתן ועל המשך ברוטציה שוויונית - נתניהו יכהן שנה נוספת ואחריו יכהן גנץ למשך שנה וחצי. בכל מקרה, בהנהגת כחול לבן יש הסכמה על החלפת אדלשטיין כיו"ר כנסת, ללא קשר למתווה. 

מי שמסתייג מהמהלך זה דווקא הליכוד, שם גורמים במפלגה אומרים "למה שניקח על עצמנו לבד את האחריות למשבר העצום הזה? שיתכבדו ויכנסו מתחת לאלונקה". בכחול לבן מדברים על סעיף נוסף, על פיו החקיקה נגד נתניהו תתחדש במידה וינסה לדחות את משפטו.

"בוא ניפגש עכשיו ונקים ממשלה עוד היום", פנה היום (שלישי) ראש הממשלה נתניהו לגנץ בחשבון הטוויטר שלו. "זו שעת מבחן למנהיגות ואחריות לאומית. אזרחי ישראל זקוקים לממשלת אחדות שתפעל להצלת חייהם ופרנסתם". כשעה לאחר שפורסם הציוץ נשלחה לגנץ הזמנה רשמית לפגישה מלשכתו של נתניהו.

 

 

בתגובה לפוסט של נתניהו, פרסם גנץ בעמוד הפייסבוק שלו: "נתניהו, הפערים בינינו מהותיים. אני נאבק על חובת הפעלתה של הדמוקרטיה הישראלית, ואני מקווה שתצטרף אליי במאמצים האלו. וחשוב מכך – עליך לומר באופן ברור לעם ישראל שאת פסיקות בית המשפט ממלאים ושבישראל לא תהיה אנרכיה. אסור שבשם משבר הקורונה שמחייב טיפול מעמיק – רפואי,חברתי וכלכלי, תירמס הדמוקרטיה הישראלית. לא במשמרת שלי."