לכנסת הגיע היום (שני) מידע לפיו השר צחי הנגבי (הליכוד) בא במגע עם אדם החשוד כחולה בקורונה - בעלה של חולה מאומתת. משכך, ביקש ממנו קצין הכנסת הממונה על הבריאות שלא להגיע למשכן - אולם הנגבי לא נענה לבקשה, והגיע לכנסת בשעות אחר הצהריים. מאוחר יותר, מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ, אישר כי היום עודכן על כך שהשלושה נכחו בשבוע שעבר באירוע משותף בקרבת אזרח שבת זוגו אובחנה כחולת קורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מלשכת הנגבי נמסר בתגובה כי קיבל את הבקשה עשר דקות בלבד לפני השבעתו, ולא כפי שנטען. "שר החקלאות צחי הנגבי וחברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר השתתפו ביום רביעי שעבר בכינוס חירום של ראשי המועצות האזוריות בכפר המכביה בנושא החקלאות בצל הקורונה. חברי הכנסת בן ברק ושוסטר התבקשו על ידי קצין הכנסת שלא להגיע להשבעתם היום, לאחר שנודע כי בכינוס זה השתתף גם בעלה של אישה שנדבקה בנגיף", נמסר.

"עשר דקות לפני תחילת טקס ההשבעה הודיע קצין הכנסת גם לשר הנגבי על הדבר", נמסר עוד. "השר נשאר בחדרו, עלה להישבע במרחק ניכר מכל אדם אחר, ויצא מן הכנסת. במהלך הערב יודיע קצין הכנסת לחברי הכנסת מה העלתה בדיקת האדם שהשתתף בכינוס האמור".

אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב לשעבר (צילום: חדשות)
חבר הכנסת אלון שוסטר | צילום: חדשות

מאוחר יותר, מנכ"ל הכנסת אישר את הפרטים ומטעמו נמסר כי "קצין הכנסת ,ניצב יוסף גריף, קיים בדיקה של האירוע במסגרתה שוחח עם בן זוגה של החולה ומשיחה זו עלה כי למרות שטרם קיבל את תוצאות בדיקת הקורונה שערך – הוא העיד על עצמו כסובל מכל התסמינים המוכרים".

"ניצב גריף פנה לשלות חברי הכנסת וביקש מהם לנקוט במשנה זהירות ולא להגיע לכנסת ולהשבעה כל עוד לא התקבלו תוצאות לבדיקתו של האזרח", הוסיף. "השר הנגבי שכבר היה נוכח בבניין ואושרה כניסתו על ידי הקצין בזמן הבדיקה, עודכן אף הוא במידע הנוסף שהתקבל ועל כן הובהר לו שרצוי שיעזוב את משכן הכנסת.

בתגובת מנכ"ל משכן הכנסת הודגש: "קצין הכנסת עדכן בדברים את פרופ סיגל סדצקי - הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות וביקש ממנה לקבל בהקדם האפשרי את תוצאות בדיקתו של האזרח - על מנת לשלול אפשרות של הידבקותם של חברי הכנסת".

ההתטבאות והסערה (צילום: החדשות)
חבר הכנסת רם בן ברק | צילום: החדשות

לסיום הבהיר: "כמי שאמון על שלומם ובריאותם של כל באי הבית ועל המשך פעילותה הסדירה של הכנסת אבהיר שכל עוד לא תגענה התוצאות אשר יפריחו את אפשרות ההדבקות - לא תתאפשר כניסתם של חברי הכנסת למשכן".

הנגבי התייצב במשכן על מנת להשתתף בטקס השבעת הכנסת ה-23 שנערך היום. הטקס נערך במתכונת מיוחדת, על מנת לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות: הכנסת מושבעת בסבבים, כשבכל סבב מושבעים שלושה חברי כנסת בלבד.

בנוסף להשבעה בסבבים מצומצמים, נאסרה נוכחות קהל בטקס ההשבעה - גם לשלושת חברי הכנסת שזו להם השבעתם הראשונה. חברי הכנסת הורשו להביא עמם עוזר אחד בלבד מבין השלושה שהם מעסיקים. לאחר השבעתם, לחברי הכנסת מותר לאכול במזנון הח"כים בקבוצות של תשעה בלבד, ובשעות שנקבעו מראש.