המחאה נמשכת - ומגיעה לביתו של המועמד להרכבת הממשלה: היום (שבת) התאספה קבוצה קטנה של מפגינים, בהתאם להגבלות - מול ביתו של בני גנץ בראש העין. המפגינים, שחלקם השתתפו גם במחאה בדרך לירושלים, קראו לגנץ להחליף את נתניהו ולא לשבת איתו בממשלה. גנץ עדיין נוטה ללכת לממשלת אחדות, והמוחים ניסו לשכנע אותו שלא לעשות זאת: גנץ לא הגיב מפורשות לדרישה זו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד הם קראו לעברו "הוא הא מי זה בא, ראש הממשלה הבאה", אמרו לו שבאו לחזק אותו והם מאמינים בו. תמיר, אחד מהמארגנים, אמר: "המסר שלנו חד וברור - מבקשים ממך ביום שני לפתוח את הכנסת, להחליף את אדלשטיין, יש לך רוב ולהעביר את החוקים שראש ממשלה עם כתב אישום לא יכול לכהן, לא יכול להקים מנדט ומי שכיהן כבר 8 שנים אינו יכול להיות ראש ממשלה. רק את זה אנחנו מבקשים".

עוד הוסיף: "יש לך הזדמנות לעשות היסטוריה שילמדו עליה בשיעורי אזרחות. המצב במדינה קשה מאוד, יש פה מנהיג שעושה פעולות אנטי-דמוקרטיות  - אתה התרופה, אתה מושיע את המדינה". מפגינה קראה לו: "לא ליפול למלכודת של ביבי, תבטיח לנו שלא תשב עם ביבי".

גנץ: אעשה כול מה שאני יכול כדי לקבל את הממשלה לידיי

מפגין אחר התייחס לאפשרות של ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת: "הסכנה של לעשות ממשלה עם כוח שהוא אולי לא כל כך פופולרי זה יכול להזיק, אז זה נזק קטן לטווח קצר – תקים את הממשלה, תעיף את מי שפועל נגד הדמוקרטיה. יש לך הזדמנות של פעם ב-2,000 שנה להציל את המדינה הזו".

אחד הנוכחים הוסיף: "אי אפשר לשבת עם הנאשם, זה לא בר ביצוע, ובאנו כאן לעודד אותך ולתמוך בך". מפגין אחר הצהיר: "הוא מכין לך מוקש, אם תיתן לו שנה הוא יגמור לנו את המדינה. הבחור הזה יותר מסוכן מכל אדם אחר עלי אדמות, אל תאמין לו, כשהוא שואל שאלות הוא משקר".

 גנץ השיב להם: "תודה רבה לכם. מתנצל ומצר על חוסר הנוחות שיש, תודה רבה שבאתם. אני רוצה להגיד לכם תודה רבה. שבועיים לפני הבחירות יצאתי ואמרתי שיש לי תוכנית למיגור השחיתות ובה החוקים שדיברתם עליהם אעשה כל מה שהחוק מאפשר לי והמציאות הפוליטית מאפשרת לי. ביום שני אנחנו פותחים את הכנסת ומתחילים להעביר את החוקים האלה".

עוד התייחס להתפשטות מחלת הקורונה בישראל: "הקורונה לא מבחינה בין ימין ושמאל, אנחנו בתחילתו של משבר – אני משוכנע באלף אחוז שנדע להתגבר עליו בריאותית, כלכלית וחברתית ואעשה את כול מה שאני יכול לקבל את הממשלה לידיי בזמן שהמנדט עומד לרשותי".

בכחול לבן רוצים להחליף את אדלשטיין בין היתר כדי להגדיל את הלחץ על נתניהו ולגרום לו לשפר את ההצעה שלו - שעומדת כעת על שנה וחצי לנתניהו ולאחר מכן שנה וחצי לגנץ. בליכוד אומרים שמהלך כזה הוא בגדר שבירת כלים ויגרום לעצירה מוחלטת של המגעים לאחדות.

דפנה ליאל השתתפה בהכנת הידיעה.