"הרב דרוקמן ו'שמוקמן'" - והניסיון לתיקון היחסים: אמש (שלישי) נחשפה במהדורה המרכזית הקלטה בלעדית, שבה נשמע נתן אשל - מקורבו של נתניהו - מזלזל בדרוקמן. הערב (רביעי) שוחח ראש הממשלה עם הרב דרוקמן. "בשיחה אמר לרב שהדברים שפורסמו אתמול לא נאמרו על דעתו", נמסר מהליכוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד נמסר כי השיחה הייתה "חמה וטובה". בליכוד ציינו כי נתניהו איחל לרב דרוקמן בריאות טובה "והדגיש בפניו שהדרך הבטוחה להקים ממשלת ימין חזקה היא להצביע לליכוד בהנהגת נתניהו".

גם שר החינוך רפי פרץ הודיע כי שוחח עם דרוקמן, שאותו כינה "גדול רבני הציונות הדתית בדורינו, מגדלור עוצמתי של רוחניות ומעורבות בדעת עם הבריות". פרץ הוסיף: "חיזקתי אותו. אף שיחה, גם לא שיחה פרטית, איננה מצדיקה אמירות פוגעניות כנגד הרב".

הרב דרוקמן, ארכיון
הרב חיים דרוקמן | צילום: החדשות

בהקלטה שפורסמה במהדורה נשמעים נתן אשל ואיתמר בן גביר, יו"ר עוצמה יהודית, משוחחים על המצב שהתהווה בגוש הימין לאחר סגירת הרשימות, ולניסיונות של נתניהו להביא לאיחוד בימין דרך הרב דרוקמן. "חבל היה אז על המאמצים ללכת לרב דרוקמן ו'שמוקמן' וכל הדברים האלה", אמר אשל בנושא - אמירה שהתפרשה כמזלזלת.

הבוקר כתב הרב הראשי לירושלים, אריה שטרן, כי נתן אשל "בכלל לא ראוי שיתייחסו לדבריו". במכתב שהעביר לרב הבכיר בציונות הדתית, חיים דרוקמן, שטרן אף דרש התנצלות על האמירות מ"ראשי הגוש", ככל הנראה מתוך כוונה לנתניהו עצמו.

"באנו בזה להביע את הזדעזותנו מדבריו של איש בכיר בגוש הלאומי (נתן אשל, י"ש) אשר מזלזל ופוגע פגיעה חמורה בכבודו", כתב שטרן לדרוקמן. "באמת, האיש הזה אינו ראוי כלל שיתייחסו לדבריו. מצטערים אנו לראות שגם במחנה הנקרא 'מחנה לאומי' אין יודעים לתת כבוד לתורה ולגדוליה. ציפיותינו, אפוא, מראשי הגוש שיבואו ויבקשו סליחה מכבוד הרב".

דקות לאחר פרסום הודעת ראש הממשלה, הרב דרוקמן פרסם הודעה מטעמו ובה כתב: "אני קורא להצביע אך ורק לרשימת ימינה שסימנה טב. על נציגי רשימת ימינה ניתן לסמוך שהם ייאבקו בכל תוקף על זהותה היהודית של מדינת ישראל ועל הישארותה של ארץ ישראל בידי עם ישראל. הצבעה לרשימת ימינה היא שתבטיח ממשלת ימין בראשותו של ראש הממשלה נתניהו".