שר הביטחון נפתלי בנט התראיין הערב (ראשון) ליונית לוי במהדורה המרכזית, ואמר כי אינו משוכנע שיהיה חבר בממשלה הבאה. "כל האפשרויות על השולחן", אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהתייחסו לנגיף הקורונה, אמר בנט כי הוא אינו מאמין שיש להטיל סגר מוחלט על בני ברק, אולם "בהחלט יכול להיות שנפעיל כלים ממוקדים לשכונות או בניינים מסויימים - לא רק אצל החרדים". לדבריו, "אנחנו בשלב שבו צריך לעבור מפטיש לפינצטה, להיות יותר ממוקדים, חכמים ומדויקים. אם נעשה את הפעולות הנכונות, אחרי פסח נוכל לפתוח מחדש את הכלכלה בישראל".

השר הוסיף שכרגע אמורות להתבצע 10-12 אלף בדיקות קורונה ביום, אולם הדבר לא מסתייע. "זה לא סוד שאני מאמין שמי שצריך ליטול את כל האחריות על הביצוע - לא המדיניות - זה מערכת הביטחון וצה"ל", הזכיר השר. "אנחנו גוף החירום המוביל בארץ". כשנשאל האם העובדה שהדבר לא נעשה נובעת מאיבה אישית של נתניהו אליו, התחמק מלהשיב.

"אני חייב לשבח את אזרחי ישראל: קורה פה דבר מדהים", המשיך השר. "התחלואה בישראל יחסית ממוצעת, אבל שיעור התמותה ביחס לקצב ההדבקה הוא הנמוך בעולם. למה? כי הציבור הישראלי הפנים לפני כל העולם שצריך לשמור על סבא וסבתא מרחוק. אם נתמיד בדבר הזה, זה בהחלט ישמור על הזקנים מפני תחלואה ומוות".

"ראש הממשלה יקבל את ההחלטות שלו - ואנחנו את שלנו"

כשנשאל לגבי הסיכוי הגבוה שבקרוב יעזוב את משרדו לטובת בני גנץ או מי ממפלגתו, השיב בנט: "מה שראש הממשלה יחליט זו זכותו. אני בכל מקרה ממשיך לעבוד".הוא המשיך ואמר: "אני לא נולדתי שר, כל מהותי בחיים היא לשרת את העם שלי. ראש הממשלה יקבל את ההחלטות שלו ואנחנו נקבל את ההחלטות שלנו בהתאם". עם זאת, הבהיר: "נראה מה הרכב וקווי יסוד הממשלה, ונקבל החלטה בסיעה - כל האפשרויות על השולחן".

עוד הצהיר השר כי הוא "יכול לבשר בשורה דרמטית: סיימנו את השלמת הקמת מערכת הניטור המתקדמת בעולם, שבמסגרתה לכל אזרח ישראלי יהיה ציון 1-10, שמציין מה הסבירות שהוא מידבק". לדבריו, המערכת פועלת תוך הסתמכות על בדיקות משרד הבריאות והאיכון הסלולרי. "הדבר הזה לא קיים בשום מקום בעולם". לדבריו, חסר רק סיום שיתוף הפעולה עם משרד הבריאות ואישור היועמ"ש להפעלת המערכת.