במפלגת כחול לבן הוחלט כי המפלגה תפעל להדיח את יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין - אם ינסה למנוע את דיוני החסינות של ראש הממשלה נתניהו. כך פורסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביממה הקרובה, שעתידה להיות משמעותית, היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון יצטרך להחליט האם אדלשטיין, איש מפלגתו של נתניהו, יוכל להטיל וטו ולמנוע בעצמו את הוועדה שתדון בחסינות, למרות רוב של 65 חברי כנסת שחושבים שצריך להקים את הוועדה ולקיים את הדיון. 

אמיר, אוחנה, אייל, ינון, כנסת (עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90 )
אייל ינון ואמיר אוחנה | עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90

לפי הערכות, ינון יתקשה לתת לאדלשטיין וטו על הליך שיש לו רוב בכנסת. גם במידה והווטו אכן ינתן, בכחול לבן נפלה החלטה לפעול להדחתו של אדלשטיין במקרה שיעמוד בדרכם. במפלגה כבר החלו לבחון את המהלך ואת תרחישיו. במפלגה מעריכים כי הסיכוי שבקשת החסינות של נתניהו תוסר עוד לפני הבחירות הולך וגדל. 

מוקדם יותר היום אייל ינון דחה את דרישותיהם של שר המשפטים אמיר אוחנה וחבר הכנסת מיקי זוהר לפסול עצמו מעיסוק בענייני החסינות של נתניהו. במכתבים התקיפים ששלח אל שני בכירי הליכוד כתב ינון כי הוא "דוחה טענה זו מכל וכל" והסביר כי עסק רק בשאלה האם הכנסת רשאית להקים ועדה שתדון בבקשות חסינות בטרם הבחירות. עוד הביע ינון תהיות באשר לעיתוי הפוליטי של העלאת הטענות.