בדרך לפתרון הפלונטר הפוליטי? גנץ מסכים לממשלה כשנתניהו ראשון - גם במחיר פירוק של כחול לבן. כך נודע הערב (חמישי) ל-N12. פרטים נוספים יפורסמו במהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה המסתמנת נאמרה בחדרים סגורים וגם בחדרי המשא ומתן. המחלוקת היסודית בין לפיד ויעלון לגנץ ואשכנזי היא השאלה אם בעת הזאת שווה למדינת ישראל להקים ממשלה כאשר נתניהו בראשה. זה שחזור של נובמבר האחרון, אז לא היה ברור ברגע האמת אם גנץ יסכים לפירוק כחול לבן. עכשיו, אחרי עוד מערכת בחירות ועל רקע סקרים לא טובים ואולי אף על רקע משבר הקורונה נראה שהחלטתו השתנתה.

מכחול לבן נמסר כי "המגעים עם צוות המו"מ של הליכוד הופסקו הערב. היום לא התקיימה פגישה ובניגוד לפרסומים אין שום סיכומים. מה שאנחנו רואים לאורך היום הוא ספינים ציניים בזמן משבר גדול וקשה לאזרחי ישראל. בשבוע הבא הליכוד יקבל כנסת מתפקדת למען אזרחי ישראל".

"נתניהו נלחם במקביל בנגיף הקורונה ובבחירה הדמוקרטית של העם"

ההתפתחות הפוליטית הדרמטית הזאת שיכולה לשים סוף לקיפאון הפוליטי מגיעה לאחר שהיום גורמים בכחול לבן קראו להפסיק לאלתר את המשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד. ח"כ עפר שלח, מבכירי המפלגה וחבר סיעת יש עתיד, קרא לגנץ להפסיק כל מגע עם הליכוד להרכבת הממשלה - עד שתחודש פעולת הכנסת במלואה.

"בחסות משבר לאומי בנימין נתניהו מבקש לבטל את תוצאות הבחירות, לשתק את הכנסת ולהרוס את יסודות המדינה", אמר שלח. "אסור לדון עם ביבי ונציגיו על כלום, עד שישראל תחזור לתפקד כדמוקרטיה מלאה. כל חבר כנסת צריך להיות מסור עכשיו למאבק אחד בלבד: המאבק על יסודות חיינו כמדינה דמוקרטית. כל השאר יחכה".

גם ח"כ יעלון תקף את נתניהו אישית וכתב: "נתניהו נלחם בנגיף הקורונה ובבחירה הדמוקרטית של העם, במקביל. נעשה הכל, כדי שמהקורונה ישראל תחלים, מהדיקטטורה יהיה קשה יותר. אנחנו לא נוותר - כי אין לנו ארץ אחרת". בהמשך היום יעלון צייץ פעם נוספת וקרא לח"כים של הליכוד "להתעשת": "תקום וועדת חקירה לבדיקת הניסיון של נתניהו להשליט דיקטטורה".