שנה שלמה של שלוש מערכות בחירות, ושיתוק של המערכת הפוליטית הסתיימה אתמול (חמישי) עם פניית הפרסה של בני גנץ. יו"ר הכנסת הנכנס החליט לסלול את הדרך לממשלת אחדות עם הליכוד וראש הממשלה נתניהו, ובכך הביא לפירוק המפלגה שלו, כחול לבן. הממשלה שתקום עוד רחוקה, וישנן עוד הרבה סוגיות שטרם נמצאו להן פתרונות, אבל הח"כים שעד לפני יום היו השותפים של גנץ לדרך, חושפים הבוקר שיניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר, הפגינו מחות לביתו של גנץ כמה ממתנגדי המהלך לממשלת לאחדות ופעילי מחאת הדגלים השחורים. המפגינים נשאו שלטים עליהם כתוב: "נוכל רמאי". בנוסף, ברשתות החברתיות הופצו הערב והבוקר תמונות של גנץ שעל פניו מודבקת המילה "בוגד".

 

אמש הגיב מקורבו של לפיד, עופר שלח, וגינה בחריפות את בחירתו של גנץ לחבור לנתניהו בנסיון להקים ממשלת אחדות. "לא ממשלת אחדות תקום בקרוב", כתב שלח בטוויטר, "אלא ממשלת נתניהו עם סרח עודף של בני גנץ, שפשוט קרס ברגע האמת. הטיפול הכושל בקורונה לא ישתפר, כרסום הדמוקרטיה יימשך, אבל בני כבר לא יתייסר בהכרעות קשות. יותר קל להיות שוליה של נתניהו".

 


ח"כ מאיר כהן מסיעת יש עתיד, שהיה מיועד לתפקיד יו"ר הכנסת, תקף את גנץ הבוקר ואמר: "מדובר באדם שקיבל מנדט להרכבת הממשלה ומהרגע הראשון היה עסוק בלהיות מספר 2 ולזחול לנתניהו הסיפור היה גדול עליו". גם חבר סיעתו של כהן, ח"כ מיקי לוי הביע ביקורת קשה נגד יו"ר הכנסת הנכנס בראיון לרשת ב': "קולות של ישראלים שהאמינו בדרכה של כחול לבן נגנבו וניתנו במתנה לנתניהו. גנץ בגד בכל הערכים של יושרה ומוסר. הוא נשלח לכנסת בתור כחול לבן לא לשבת תחת נתניהו".

ההודעה על פיצול יש עתיד ותל
ההודעה על פיצול יש עתיד ותל"ם מחוסן לישראל

לעומת זאת, ח"כ אורית פרקש הכהן מתעקשת הבוקר בגלצ, כי החבירה לנתניהו תהיה התנאים של גנץ וכחול לבן, ולא להפך: "נעמוד על דרישתנו לקבלת תיק המשפטים. לא ניכנס לממשלה בכל מחיר, אלא נדרוש במו"מ למנוע פגיעה במערכת המשפט. זה קו אדום בולט עבורנו. לא רואה אותנו תומכים בחזרת לתפקיד יו"ר הכנסת. מאמינה שחוסן לישראל כולה תתנגד למהלך הזה. לא יכולנו להקים ממשלה עם "הרשימה המשותפת". הברירות היו ממשלה עם נתניהו או בחירות רביעיות. כל מי שחושב שהייתה ברירה אחרת - משקר לציבור".

בפוסט שפרסם גנץ הלילה (בין חמישי לשישי) בעמוד הפייסבוק שלו, פנה ליאיר לפיד ובוגי יעלון וכתב: "יאיר, בוגי, תודה על הדרך שעשינו ביחד בשנה האחרונה. תמיד תהיו בעיניי פטריוטים שאוהבים את המדינה ופועלים למענה מכל מקום שבו תהיו. בסוף הדרך אני מאמין שאסור לגרור את מדינת ישראל לבחירות רביעיות בתקופה כה מאתגרת כאשר המדינה מתמודדת עם משבר הקורונה והשלכותיו - ועל כך אנו חלוקים. ישראל לפני הכל".