הרב הראשי הספרדי לישראל, הרב יצחק יוסף, תועד תוקף במילים קשות את עולי ברית המועצות לשעבר ומכנה אותם "גויים שונאי דת", כך פורסם הבוקר (שלישי) בידיעות אחרונות ווינט. הרב יוסף השתתף בכינוס רבנים בירושלים בשבוע שעבר ואף האשים כי אותם עולים הובאו במיוחד מרוסיה על מנת להחליש את כוחן של המפלגות החרדיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכינוס שצולם נשמע הרב יוסף, "הראשון לציון", אומר לנוכחים: "מאות אלפים או עשרות אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק 'מיהו יהודי'. יש כאן הרבה-הרבה גויים. חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתות נגד החרדים ונגד הדת".

הרב הראשי הוסיף ותקף את אותם עולים, שלטענתו "הולכים לכנסייה כל יום ראשון". "העלו אותם לפה שיהיה משקל נגד החרדים, שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים", אמר. "בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים".  

הרב יוסף נאם בפני רבנים העומדים לקראת יציאה לשליחות בקהילות יהודיות בחו"ל. הוא המליץ להם שלא לעסוק שם בגיור, בגלל הרגישות ההלכתית של הנושא. בהמשך השיחה תקף גם דיינים, חלקם בשמם, שלשיטתו מקלים יותר מדי בתחום הגיור. הרב הראשי אף קרא לא להכיר אוטומטית ביהדותם של מי שהתגיירו בבתי דין ממלכתיים לגיור – שנמצאים תחת אחריותו הישירה.

בעקבות דבריו, זעמו במפלגת ישראל ביתנו. יו"ר המפלגה ליברמן הגיב: "דברי הרב הראשי הן גזענות ואנטישמיות לשמה ואי אפשר לעבור על כך לסדר היום. אנו דורשים את השעייתו מתפקידו לאלתר ונפעל שבעתיד הקרוב ייבחר רב ראשי מקרב הציונות הדתית, שידע להכיל ולחבק ולא להפריד ולפלג".