פרסום ראשון: חמישה ימים אחרי שפוטרה על ידי השרה מירי רגב בשיחת טלפון, שר האוצר הנכנס ישראל כ"ץ החליט היום (רביעי) למנות את קרן טרנר, מי שכיהנה עד כה כמנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, לתפקיד מנכ"לית משרדו. טרנר כיהנה בתפקיד במשך כארבע שנים תחת השרים כ"ץ וסמוטריץ' והייתה האישה הראשונה שמונתה למנכ"לית, זאת לאחר שביצעה בעבר תפקידים בכירים במשרד התחבורה, לשם הגיעה ממשרד האוצר. היא תחליף במשרד האוצר את המנכ"ל שי באב"ד, שהשלים כמעט חמש שנות כהונה בתפקיד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השר כ"ץ בירך את טרנר: "אני משוכנע שקרן, שמונתה על ידי גם לתפקיד מנכ"לית משרד התחבורה והיטיבה לבצע את תפקידה - ניחנה בכל הכישורים הנדרשים כדי למלא את התפקיד החשוב והמורכב של מנכ"לית משרד האוצר בתקופה מאתגרת זו, ואני מאחל לה הצלחה רבה".

גם שרת התחבורה מירי רגב הצטרפה לברכות: "מברכת את קרן טרנר על מינויה הצפוי לתפקיד מנכ"לית האוצר. אין לי ספק שהיא תהיה שגרירה נאמנה של משרד התחבורה שאותו היא קידמה והייתה חלק מרכזי מהצלחתו. בהצלחה קרן".

המועמד המוביל להחליף את קרן טרנר כמנכ"ל משרד התחבורה, הוא כנראה עפר מלכה, שכיהן בעבר כמנכ"ל החברה הכלכלית חדרה.

ביום חמישי שעבר פוטרה טרנר מתפקידה כמנכ"לית משרד התחבורה בזמן שהיא בחופשת לידה על ידי השרה מירי רגב. עוד לפני כינון הממשלה ומינויה הרשמי לתפקיד, התקשרה רגב לטרנר והודיעה לה כי היא עתידה למנות מנכ"ל חדש כבר ביום ראשון.

רבים מחו על פיטורי טרנר במהלך חופשת הלידה והשרה רגב ענתה למבקרים בהודעה שפרסמה: "טרנר עשתה ועושה עבודה מקצועית וטובה במשרד התחבורה ואני מברכת אותה ומעריכה אותה על כך. אז לכל יפי הנפש והמצקצקים אולי ראוי גם הפעם פשוט לומר את האמת וקצת להרגיע, בוודאי לפני כניסת שבת".

מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר לאחר שילדה (צילום: דוברות בית החולים שיבא תל השומר)
פוטרה במהלך חופשת לידה. טרנר | צילום: דוברות בית החולים שיבא תל השומר
מירי רגב (צילום: Miriam AlsterFlash90)
בירכה על המינוי. השרה רגב | צילום: Miriam AlsterFlash90

רגב הוסיפה: "בואו נשים סוף לספינים ולמסכת השקרים. דבר ידוע הוא שכל שר המגיע למשרד חדש ממנה את מנכ"לו שהוא איש אמונו, על מנת לקדם את תפיסת עולמו של השר הנכנס". רגב מוסיפה, "אמש שוחחתי עם קרן טרנר שיחה אישית וטובה והודעתי לה על כוונתי למנות מנכ״ל חדש במשרד כמקובל, על מנת שלא תשמע זאת דרך התקשורת. בטרם שיחתי עימה פניתי לנציב שירות המדינה וביקשתי לוודא שכל זכויותיה תישמרנה. וכך יהיה".

טרנר התייחסה גם היא לסערה שעוררו פיטוריה וכתבה בחשבון הטוויטר: "הדיון בהגנה על זכויות נשים הוא חשוב ביותר, אבל במקרה הספציפי הזה חופשת הלידה אינה העניין. מנכ"ל משרד זו משרת אמון. לא הוחלפתי במנכ"ל אחר בשל חופשת הלידה ולא הייתי רוצה להישאר מנכ"לית המשרד רק בשל ההגנה החשובה בחוק על יולדות".