פרץ מגיב לזגזוג: יו"ר הבית היהודי רפי פרץ הגיב הערב (חמישי) לביקורת על התנהלותו באיחוד עם הימין החדש והאיחוד הלאומי. "מה שעמד על כף המאזניים זו הקמת ממשלת שמאל", הסביר בפייסבוק את הפרת ההבטחה לעוצמה יהודית." אם היינו רצים בנפרד ובסוף לא עוברים את אחוז החסימה היינו חוזרים לשנת 92', ועל זה אף אחד לא היה סולח לנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ההחלטה התקבלה בלב כבד", הוסיף פרץ. "אף אחד לא רוצה לא לעמוד במילתו. נתתי את המילה שלי והפרתי אותה, אני מצטער על כך בכל ליבי. מנהיגות צריכה לקבל החלטה גם אם יש בצידה מחיר אישי כבד. אומר זאת בצורה ברורה: למען עם ישראל וארץ ישראל הייתי מוכן שהתדמית הציבורית שלי תיפגע".

"הציונות הדתית, הזהות היהודית וארץ ישראל נמצאים פה על המאזניים", טען יו"ר הבית היהודי. "בחיבור הזה הצלנו את הציונות הדתית".

גם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף הערב את איתמר בן גביר, העומד בראש עוצמה יהודית, על ההחלטה לרוץ ברשימה עצמאית ודרש ממנו לפרוש: "אתם הרי לא מאמינים שיש פרומיל של סיכוי שתעברו את אחוז החסימה. ריצה שלכם עכשיו תהיה מסע נקמה גרידא, שיוריד לטמיון קולות רבים ועלול לסכן את עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל."

שר התחבורה המשיך ונימק: "זו השעה שלכם להוכיח שאתם פועלים לשם שמים ולא מתוך אגו ותחושת נקם. תקראו לתומכיכם להצביע לכל מפלגה שתרצו בגוש הימין, אבל אל תזרקו בפעם השישית קולות לפח". הוא התייחס גם לצד השני של המפה הפוליטית: "סתיו שפיר מצאה את עצמה במצב דומה וגילתה אחריות למחנה שלה. מכם אסור לצפות לפחות ממנה".  

סמוטריץ' אף התייחס לטענת בן גביר על כך שבגדו בו: "אתם הייתם שותפים ל'תרגיל הפוליטי' שהרב רפי עשה על הראש של האיחוד הלאומי. אם לדבר בשפה שלכם אז הייתם שותפים ל'בגידה' שלו בנו במערכה הראשונה". עוד הוסיף: "אתם פעלתם בדרך הזו ובסך הכל משלמים עכשיו את המחיר שלה. החתימה שלכם עם הרב רפי סיכלה את מאמציי ומאמצי רבים אחרים להביא למיזוג ובחירות דמוקרטיות והביאה במידה רבה לסאגה של השבועות האחרונים". 

דבריו של סמוטריץ' נכתבו על רקע ההסכמה אמש של יו"ר הבית היהודי רפי פרץ להפר את ההסכם עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר ולחתום ברגע האחרון על הסכם איחוד של מפלגות הימין - ללא עוצמה יהודית. ההסכם נחתם ברגע באחרון, לפני תום מועד הגשת הרשימות לכנסת, ובהתערבות של נתניהו שזימן את בנט ופרץ ללשכתו. 

הרב פרץ התייחס לאיחוד רשימת "ימינה" ואמר כי הוא החליט לרוץ ברשימה אחת משותפת "שתציל את מדינת ישראל כולה". בנוסף, פרץ התנצל בפני איתמר בן גביר על ביטול ההסכם עבור האיחוד: "בלב כבד, קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי. אבקש את סליחתו של ‎איתמר בן גביר".

איתמר בן גביר (צילום: החדשות 12)
איתמר בן גביר. החליט לרוץ לבד | צילום: החדשות 12

שר התחבורה התייחס בפוסט למהלכים הפוליטיים שהתרחשו בימים האחרונים: "המהלכים נראו רע מאוד בימים האחרונים. במקום לזכות בהליך נקי עם ניהול מחלוקות ראוי, ביישנו את עצמנו ובעיקר אתכם. ציבור מסור, ישר ואידיאליסט. בדיוק כדי למנוע את התהליכים הרעים האלה בדרך לאיחוד מאולץ, דרשתי מיד עם פיזור הכנסת מיזוג מלא של מפלגות הציונות הדתית ועריכת פריימריז להנהגה ולרשימה". 

על חבירתו של סמוטריץ' לבנט ושקד בימין החדש כתב סמוטריץ': "בתוך הכאוס המסוכן שנוצר, החבירה שלי עם נפתלי ואיילת בשלב הראשון הייתה צעד אחראי ומתחייב, שיצרה קודם כל רשימה שעל פי כל הסקרים עוברת את אחוז החסימה בגדול, ובכך מבטיחה את עתידו של הייצוג הפוליטי של הציונות הדתית". הוא הוסיף וציין כי החיבור שלו עם הימין החדש היה חייב לכלול גם את הבית היהודי, כי אחרת היו הולכים לאיבוד שלושה מנדטים לגוש הימין.