שוב - קרבות פנימיים בליכוד: דיון סוער נרשם היום (שני) בישיבת הסיעה בין יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, ושרת התחבורה מירי רגב לבין השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל. זוהר בא בטענות לחברי הכנסת שלא נשמעים למשמעת הקואליציונית ונעדרים מהצבעות. השרה גמליאל זעמה על הדברים והשיבה אש: "צריך קודם לנהל את קואליציה בצורה מסודרת ולא להתרכז במיליון מאבקים כמו הליכוד העולמי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתגובה למתקפה של השרה גמליאל על ח"כ זוהר שניצח בבחירות לראשות הליכוד העולמי בישראל, תקפה השרה רגב: "חוצפה. לא מקבלת את ההערה הזו. באת באמצע ואת תוקפת". בתגובה אמרה גמליאל לרגב: "כשאראה אותך במליאה נדבר". ח"כ זוהר מצידו השיב לגמליאל: "מתנצל באמת שניצחתי בליכוד העולמי, זו הסיבה שנעדרת מההצבעה על טיפולי המרה?".

גמליאל ורגב, ארכיון
עימות בישיבת הסיעה. גמליאל ורגב | צילום: מארק ישראל שלם, אלכס קולמינסקי, פלאש 90

ח"כ אסנת מארק התייחסה לעימותים המתמשכים בניהול הקואליציה ואמרה בישיבה: "אני במועקה מאוד גדולה. תמיד ידענו להתנהל כמו משפחה. בשבוע האחרון יש יותר מדי תקלות. התקלות האלו מביכות אותנו ואת ראש הממשלה". על כך אמרה ח"כ מאי גולן: "אנחנו עוברים לינץ'", תוך התייחסות להצבעה על החוק לאיסור טיפולי המרה שעבר בקריאה טרומית.

ח"כ מארק המשיכה וטענה: "הליכודניקים החדשים מכתיבים את הקצב לחלק מהאנשים פה". ח"כ זוהר אמר: "אני עובד בשביל אזרחי ישראל". מארק השיבה: "מה ההבדל ביננו?". על כך אמר זוהר: "אני תכף אגיד לך".

אסנת מארק
"מביכים את ראש הממשלה". ח"כ אסנת מארק | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי סערת הכישלון הקואליציוני סביב חוק ההמרה, נפגש יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, עם ראש הממשלה. לאחר הפגישה צייץ זוהר בטוויטר: "שבוע של הכרעות לפנינו". בהמשך נשלחו הודעות לחברי סיעת הליכוד, שבהן נכתב כי ביום שני תתקיים ישיבת סיעה לבקשת ראש הממשלה.

"ישראל לא צריכה בחירות, היא צריכה תקציב"

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למשבר הפוליטי במהלך ישיבת סיעת הליכוד וטען: "בזמן הזה אין שום סיבה ללכת לבחירות - ישראל לא צריכה בחירות, היא צריכה תקציב וכמה שיותר מהר, זה מה שהמדינה הזו זקוקה לו בעת הזו".

גם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ התייחס לסוגיית התקציב בישיבת סיעת כחול לבן. "ישראל נמצאת בשעת מבחן ומתמודדת עם אתגרים הדורשים אחריות לאומית ומנהיגותית", אמר. "מתוך תחושת האחריות הזאת אני מתחייב לעשות הכל כדי לייצב את מדינת ישראל ואני קורא מכאן לכל שותפיי בהנהגה לנהוג כך גם כן. אני מסרב להאמין שיש אדם במדינה שיכול להעלות על דעתו את הרעיון של בחירות. אנחנו צריכים תקציב שיבטיח את מערכת הביטחון".

"לפי ההסכם עם הליכוד התקציב צריך להיות עד סוף 2021", הוסיף גנץ. "אם הליכוד יעמוד בהסכם תושג יציבות שלטונית ובתוך כך כנגזרת מכך - יציבות כלכלית. אנחנו נעמוד בהסכם במלואו ואני מצפה מכולם לנהוג כך".