השר וחבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד התראיין הערב (שבת) לרינה מצליח ב"פגוש את העיתונות" והתייחס לבקשת החסינות שהגיש השבוע נתניהו באופן רשמי. "ראש הממשלה מבקש למנוע את בירור את ההאשמות החמורות שהוגשו נגדו בכתב האישום על מרמה, הפרת אמונים ואפילו שוחד", תקף בגין והוסיף: "היתרון של הבקשה הוא בכך שהוא מבהיר לכל באופן צלול את מטרתו של נתניהו בבחירות האלה - מתן חסינות ויצירת הרוב בכנסת שיאפשר את האישור של בקשה זו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"אנחנו עומדים עכשיו בפני בחירות אבל אני חושב שברור לאנשים שקיבלו חינוך מסוים תחת הפתק מחל שהוא (נתניהו) איננו יכול להיות עוד ראש ממשלה בתנאים הללו", הבהיר. "איננו ראוי להיות בתפקיד החשוב הזה שיש לו ערך חינוכי".

"אני מציע לא לקבל ברצינות את האמירה הזו 'אין עוד מלבדו'", המשיך בגין. "אני שמעתי את הביטוי הזה שהשתמשו בו כלפי ראש ממשלה אחר. האם המטרה מקדשת את כל האמצעים? גם כשהיא חשובה צריך לשמור על סייגים ורסנים ולהיזהר מהידרדרות אחר הסיסמא הזו".  

"מתן חסינות לנתניהו הוא ראשי התיבות של מחל וזה המקום שאליו דירדר ומדרדר מר נתניהו את הליכוד וגם, אם יורשה לי, את הפתק 'מחל'", האשים השר וחבר הכנסת לשעבר. "שיידעו כל הבוחרים שחושבים לשלשל מחל שראש הממשלה ייקח אותם ויעשה בהם שימוש לפתרון בעייתו האישית, כדי להימנע מבירור בענייניו בבית המשפט. נעשה בלתי אפשרי להצביע למחל בתנאים האלה. אני לא עומד להקריב את הבחירה שלי לטובת נתניהו", הדגיש. 

"אנחנו יודעים שהחוק אינו עונה על כל השאלות", ציין בגין. "זה שהחוק מאפשר משהו לא אומר שהמשהו הזה הוא ראוי מבחינתי ומבחינת רבים, לדעתי גם ליכודניקים. השימוש הזה הוא שימוש נלוז. שימוש לפתרון בעיות אישיות במאות אלפי פתקי מחל הוא שימוש רע ואני מציע לא לאפשר זאת". 

בגין סיפר כי הוא ונתניהו לא בקשר, וביקש להעביר לו את המסר הבא: "מה היית אומר לנתניהו? הייתי אומר לו חבל, עבדנו יפה בין השנים 2009-2013,  זו הייתה ממשלה טובה ללא הדלפות. אני חושב ששמעתי שהוא מתגעגע לממשלה הזו. לא נתנו לשום חוק שפורע את הכנסת לעבור. והיום זה לא כך כבר שנים, יש קו הידרדרות".