בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, פרסם אמש (רביעי) פוסט נוקב על איחוד מפלגות הימין בו ביקר את התנהלותו של שר הביטחון נפתלי בנט, לאחר שהוחלט כי איתמר בן גביר לא יצטרף לרשימת "ימינה". בהמשך הפוסט נתן נתניהו הבן פרשנות למצב הפוליטי ושיבח את רפי פרץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בואו נעשה סדר: רפי פרץ הוא הגיבור פה ובנט הוא הנבל", כתב נתניהו הבן, וטען כי האופציה הטובה ביותר לימין הייתה "ריצה משותפת של כל הימין הסרוג במפלגה אחת, כולל 'עוצמה'". בנו של ראש הממשלה הדגיש כי מי שמנע את המהלך הוא בנט - ולטענתו זה נעשה "אך ורק מסיבות אנוכיות".

ביטל את הפגישה עם הרב פרץ, בן גביר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"האופציה הטובה ביותר לימין הייתה ריצה משותפת" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשותבהמשך טען כי המפלגה של פרץ ובן גביר ללא סמוטריץ' "בוודאות לא הייתה עוברת את אחוז החסימה". נתניהו המשיך לטעון כי מה שעמד מאחורי מהלכו של בנט היה חשש מלהרגיז "את חבריו השמאלנים בברנז'ה, ובראשם אמנון אברמוביץ'".

בהמשך הפוסט נתניהו הבן טען כי אביו הוא "שנוא נפשו של בנט". לדבריו, "לבנט לא היה אכפת שהוא בכך מוודא שהימין מפסיד בבחירות ולא יהיה לו 61 מנדטים (למרות שהוא הבין מצוין שלזה הוא גורם). להפך, מה טוב, ככה הוא סוף סוף היה נפטר מנתניהו שנוא נפשו".

רפי פרץ, שר החינוך (צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות)
"עמד בפני דילמה" | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

"מאותו רגע שהיה ברור שבנט לא יתאחד עם פרץ יחד עם בן גביר בשום מצב, רפי פרץ עמד בפני דילמה. האם לא להפר את ההסכם עם בן גביר, לרוץ איתו, ובכך למקסם את שרפת המנדטים של הימין?", כתב נתניהו. הוא הוסיף כי פרץ הבין שמשמעות המהלך היא הקמת ממשלת שמאל בראשות גנץ - "בתמיכת אחמד טיבי ופינוי תושבי יו"ש וחזרה לקוי 67'".

לסיום הוא שיבח את שר החינוך רפי פרץ, בטענה שהוא קיבל את ההחלטה הנכונה. נתניהו הבן טען כי בעקבות הדילמה פרץ החליט להקריב את יוקרתו האישית, "כדי להציל את ארץ ישראל מהשמדה ודאית של שלטון שמאל בגיבוי הרשימה המשותפת".