בכיר כחול לבן במתקפה חריפה על נתניהו - ועל מדיניותו בסוגיית הקורונה: מספר 2 במפלגה, ח"כ יאיר לפיד, העלה הלילה (בין שלישי לרביעי) לרשת סרטון שבו תקף את התנהלות ראש הממשלה נתניהו  - כשהוא מדגיש שלממשלה שלא נבחרה אין סמכות לדרוש מהאזרחים לא לצאת מבתיהם. עוד מתח לפיד ביקורת על כך שמפלגת הליכוד מונעת את פעילות הוועדות השונות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אזרחי ישראל, אני יודע שכולם מתעניינים רק בקורונה, אבל נכון להיום, יום שלישי 17 במרץ, אתם כבר לא חיים בדמוקרטיה", הצהיר ח"כ לפיד בסרטון שהעלה לרשתות החברתיות. "לפני ארבעה ימים, בהחלטה באישון לילה, הממשלה סגרה את בתי המשפט וביטלה את משפטו של ראש הממשלה. היום יושב ראש הכנסת הלא נבחר סגר את הכנסת ולא נתן לרוב להפעיל אותה לטובתכם".

"לא תהיה ועדת חוץ וביטחון שתוודא שהשב"כ והמשטרה לא עוקבים אחריכם", אמר לפיד, "לא תהיה ועדת כספים שתוודא שהכסף שצריך להגיע לעסקים קטנים ולאנשים שהוצאו לחופשה ולמפוטרים יגיע, לא תהיה ועדה לענייני הקורונה שתטפל בצוותים הרפואיים ובכל ההשלכות של המגפה".

"אין בישראל רשות שופטת, אין בישראל רשות מחוקקת, יש רק ממשלה לא נבחרת בראשותו של אדם שהפסיד בבחירות", הוסיף לפיד. "אתם יכולים ל קרוא לזה בהרבה שמות, זו לא דמוקרטיה. והלא דמוקרטיה הזו הודיעה לכם היום דבר אחד: שאסור לכם לצאת מהבית. תשאלו את עצמכם באילו מדינות ממשלה לא נבחרת מודיעה לאזרחים שאסור להם לצאת מהבית". 

הדברים נאמרו בעקבות ההנחיות החדשות שפורסמו אתמול, ואוסרות על יציאה מהבית – למעט במצבים שמחייבים זאת. בנוסף, נקרא הציבור להימנע מיציאה לאתרים כגון ים וגינות משחקים כדי למנוע התקהלויות והידבקות בנגיף הקורונה והתחבורה הציבורית צומצמה משמעותית. הסרטון מתייחס גם לאי ההסכמה על הרכב הוועדות בכנסת וסירובו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לכנס את המליאה לבחירת יו"ר קבוע.