בני גנץ משיב אש: דקות לאחר שהואשם בחקיקה אנטי-דמוקרטית ובגניבת הבחירות, יו"ר כחול לבן מסר הערב (שבת) הצהרה מיוחדת לתקשורת שבה הכריז: "אקים ממשלה, לא יהיו בחירות נוספות - לא ניתן למסיתים ברצח להמשיך להשתולל בהסתה חסרת מעצורים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גמלה בליבי ההחלטה להקים ממשלה חזקה ויציבה שתרפא את ישראל מהשנאה ומהפילוג ותאפשר לכולנו להתקדם", אמר גנץ בפתח ההצהרה. "אעשה כל מאמץ כדי שלא יהיו בחירות רביעיות. בבחירות ספטמבר - 65 חברי כנסת לא רצו לראות את נתניהו כראש ממשלה. בבחירות מרץ - 52 חברי כנסת לא רצו בכך. בשלושה סבבי בחירות הראה העם לנתניהו את הדלת. נתניהו הפסיד, רוב העם לא רוצה את המשך שלטון נתניהו, את זה העם יקבל".

"אנחנו נמצאים 6 ימים בלבד אחרי מערכת הבחירות רווית שנאה ביותר. מערכת בחירות שריסקה את כל הנורמות המקובלות בין אדם לחברו, ובין האזרחים למנהיגים. מערכת בחירות שבה הופעלו רבנים מקליטים, חוקרים פרטיים וחברות קש במימון עלום כדי לשמר שלטון. הצלחנו להתגבר על כל אלו ולשמור על רוב שרוצה בשלטוני. הקולות הרעים של היממות האחרונות הובילו אותי כאן הערב להזהיר את נתניהו: מדינת ישראל קמה לפניך ותפרח ותצמח גם אחרייך. לא אאפשר לך לשסות איש באחיו; לא אאפשר לך להביא את מלחמת האזרחים הראשונה של ישראל המודרנית עבור כרטיס יציאה מהמשפט שלך", הוסיף.

"נתניהו, האווירה הציבורית והאיומים מדאיגים מאוד כל מנהיג לאומי. שוב כרזות של מנהיגים עם כאפיות ושוב אתה שותק", הוסיף גנץ. "שוב התגברות ואיומים ברצח, ושוב אתה שותק. שוב אלימות נגד אזרחים שמפגינים בירושלים – ושוב אתה שותק. ההסתה משתוללת לכל עבר ואתה שותק. לא אאפשר לך לזרוע שנאה ולהביא את מלחמת האחים הראשונה המודרנית. האווירה מדאיגה מאוד".

"הפעם זה יהיה שונה", המשיך. "הפעם איני מתכוון לשתוק. לא נשתוק ולא ניתן למסיתים ולמאיימים ברצח להמשיך להשתולל בהסתה חסרת מעצורים. אני מתכוון להקים ממשלה שתסדיר מחדש את מערכות היחסים הפנימיות בינינו. הפלונטר הפוליטי מחייב גם החלטות מהירות. לאחר קבלת המנדט מנשיא המדינה אפעל להקים ממשלה שתשרת את כל אזרחי ישראל, אלו שהצביעו עבורי ואלו שלא".

גנץ התייחס למאמציו להקים ממשלה בהקדם: "מפאת רגישות המגעים המתנהלים בשעות אלה לא אפרט כדי למנוע סיכול הקמת ממשלה שתוציא את את ישראל מהמשבר הפוליטי. אני מגלה מנהיגות אחראית ואופטימי בסיכויי הצלחתי בהרכבת ממשלה".