על רקע המגעים לאחדות: יעלון ולפיד תוקפים הבוקר (חמישי) בחריפות את רה"מ נתניהו, זאת למרות ההתקדמות שחלה בין הליכוד לכחול לבן במגעים לממשלת אחדות-חירום. שר הביטחון לשעבר יעלון כתב בטוויטר:"נתניהו נלחם בבחירה הדמוקרטית של העם". ח"כ שלח קרא: "לעצור את המו"מ עם הליכוד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן מסכמים את כל הנושאים בין שתי המפלגות, חוץ מנושא הרוטציה בין נתניהו לגנץ. זאת מתוך מחשבה שכנראה הלחץ על הצדדים יגבר ככל שיעמיק משבר הקורונה ויגרום לו להיכנע. אחת האפשרויות שמדברים בהן היא למנות את ח"כ גבי אשכנזי לתפקיד שר הבטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ ישמש כשר החוץ וממלא מקום ראש הממשלה.  

חבר כנסת נוסף מכחול לבן, עופר שלח, קרא הבוקר "לעצור מיד את המומ עם נתניהו". כעת ההערכה היא שיעלון לא יכנס לשום ממשלה תחת נתניהו, ויאיר לפיד עדיין נמצא בסימן שאלה. לפיד שיבח הבוקר בחשבון הטוויטר שלו את המחאה נגד יו"ר הכנסת אדלשטיין: "כבוד לחבר הכנסת מיקי לוי שסייע לשחרר את השיירה הנוסעת להגן על מעט הדמוקרטיה שעוד נותר לנו". לפיד המשיך בציוץ נוסף: "אחרי שהוא ניסה לבטל את הכנסת ולבטל את בתי המשפט, ביבי מנסה לבטל את הבחירות. הדמוקרטיה בסכנה. לא ניתן לו להרוס אותה". 

יאיר לפיד
לפיד. יישב תחת נתניהו? | צילום: גיל יערי, פלאש 90

גם ח"כ יעלון תקף את נתניהו בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "נתניהו נלחם בנגיף הקורונה ובבחירה הדמוקרטית של העם, במקביל. נעשה הכל, כדי שמהקורונה ישראל תחלים, מהדיקטטורה יהיה קשה יותר. אנחנו לא נוותר - כי אין לנו ארץ אחרת". בהמשך היום יעלון צייץ פעם נוספת וקרא לח"כים של הליכוד "להתעשת": "תקום וועדת חקירה לבדיקת הניסיון של נתניהו להשליט דיקטטורה". 

 בתוך כך, עשרות אזרחים יצאו הבוקר בשיירת מחאה לעבר ירושלים במחאה על ההתרחשויות בכנסת ומהלכיו של יו"ר הכנסת אדלשטיין. חברי השיירה הניפו דגלים שחורים כאות אזהרה למה שהם מכנים "סופה של הדמוקרטיה הישראלית" - עשרות מהם נחסמו בדרך לבירה.