מה חושבת איילת שקד על החוק שיימנע מנתניהו להרכיב ממשלה? השרה לשעבר טענה אמש (רביעי) בטוויטר שמחנה השמאל מבקש "לבטל את תוצאות הבחירות", אבל לפני קצת יותר מחודש, אמרה בריאיון – אם יושג רוב בכנסת, לא אתנגד לחוק שיימנע מראש ממשלה עם כתב אישום לכהן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לנוכח יוזמת כחול לבן למנוע מראש הממשלה נתניהו להרכיב ממשלה כשעומד נגדו כתב אישום, צייצה היום שקד בטוויטר: "מחנה שרוממות הדמוקטיה מגרונו מנסה בחקיקה לבטל את תוצאות הבחירות בעזרת תומכי טרור. ארדואן לא היה עושה את זה טוב יותר".

"למה ללכת סחור סחור?", הוסיפה שקד. "תגישו הצעת חוק שגנץ הוא ראש הממשלה. ל-40 שנה. הרי אולי יש לכם רוב". אבל רק לפני חודש וחצי נשמעה שקד אחרת לגמרי.

כשהשתתפה חברת הכנסת ממפלגת ימינה בכנס "יום הדמוקרטיה" במרכז הבינתחומי הרצליה בינואר האחרון, נשאלה שקד אם תתנגד להצעת חוק ולפיה ח"כ עם כתב אישום לא יוכל להרכיב ממשלה. שקד ענתה: "התשובה היא לא. אם לכחול לבן הייתה יכולת לשנות עכשיו את חוקי הכנסת וחוקי היסוד, סביר שהם היו עושים את זה - אבל אין להם רוב".

שקד ציינה: "אני לא חושבת ששלושה שופטים בבית המשפט העליון רציניים יותר מ-61 חברי כנסת. לא רצים לבג"ץ על כל דבר, כי בג"ץ הוא לא הגננת של הכנסת - כל רשות צריכה לכבד את הרשות האחרת. אם יהיה רוב בכנסת שיחוקק חוק שאני לא מרוצה ממנו -  מה לעשות, אלו החיים".