תכנית השלום של טראמפ הוצגה מוקדם יותר היום (שלישי) וכעת נחשף הסעיף המפתיע בתכנית שמאפשר חילופי שטחים מאוכלסים ביישובי המשולש. בתכנית מצוינים בפירוש את היישובים ובהם: אום אל פחם, טירה, כפר קסם וגם ג׳לג׳וליה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתכנית האמריקנית פירטו את כל יישובי המשולש בהם מדובר: כפר קרע, ערערה, באקה אל גרביה, אום אל פאחם, קלנסוואה, טייבה, כפר קאסם, טירה, כפר ברא וג'לג'וליה. בתכנית כתבו בנוגע ליישובים אלה כי הם "מזהים את עצמם בצורה נרחבת כפלסטינים, ויועדו במקור להיות תחת שליטה ירדנית במהלך דיוני שביתת הנשק ב-1949, אך לבסוף הועברו לישראל מסיבות ביטחוניות שהוקלו מאז".

"החזון בוחן את האפשרות, בכפוף להסכמת הצדדים, שגבולה של ישראל יועבר מחדש כך שיישובי המשולש יהפכו לחלק מהמדינה הפלסטינית. בהסכמה כזו, זכויות האזרח של תושבי המשולש יהיו כפופות לחוקיה ושיפוטה של הרשות הרלוונטית", נכתב במסמך השלום. 

בתוך כך, הגיב יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, לתכנית של הנשיא האמריקני: "תוכנית הסיפוח והטרנספר של נתניהו וטראמפ כוללת אור ירוק לשלילת האזרחות של מאות אלפי ערבים תושבי המשולש. אנחנו נאבק בגזענות המופרעת הזאת בכל האמצעים שיש לנו. כל אזרח, ערבי ויהודי שמאמין בדמוקרטיה ושלום מוכרח להתנגד לתוכנית המסוכנת הזאת - הטרנספר לא יעבור". 

גם ח"כ אחמד טיבי מיהר לגנות את התכנית וכתב: "הזוי הזוי ומסוכן. נתניהו ביקש מטראמפ לטרנספר את האזרחים הערבים. לא יקום ולא יהיה".