שר הפנים אריה דרעי התארח באולפן חדשות 12 וסיפר על פגישותיו עם ח"כ גבי אשכנזי מכחול לבן במטרה להקים ממשלה אחדות לאומית. "אני מאמין לגבי אשכנזי ולבני גנץ שהם רוצים ממשלת אחדות, השאלה אם כל הגורמים בכחול לבן רוצים", אמר דרעי. "סוף סוף פעם ראשונה הייתה פגישה של הצוותים. לא אכנס לפרטים אבל הייתה פגישה טובה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצוותים סיכמו להמשיך את פגישתם מחר, אך למרות הפגישה הטובה דרעי ציין כי הוא סקפטי. "לצערי הרב, היום כחול לבן הניחו שלוש הצעות חוק על שולחן הכנסת, כשכל הצעות החוק האלה או קנטרניות או פרסונליות - שזה ההיפך מאחדות", הסביר. "לצערי הרב, היום התקדמנו צעד אבל הלכנו שלושה צעדים אחורה. אז אולי זה רק עניין של טקטיקה או של כיפוף ידיים".

שר הפנים סיפר גם על פגישותיו עם ח"כ גבי אשכנזי ונציגים אחרים מטעם כחול לבן, אך העלה את החשש שגורם אחר בתוך המפלגה מנסה למנוע את הקמת ממשלת האחדות: "ישבתי עם גבי אשכנזי ואני יושב עם עוד אחרים שאני לא יכול לספר. השאלה אם כל הגורמים בכחול לבן רוצים, אם אין כאן מישהו אחר שמנסה להוביל אותם למקומות אחרים". לדבריו, "אני כמעט משוכנע שליברמן ולפיד עושים הכל כדי שממשלת אחדות לא תוקם".

על האפשרות שגנץ יקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ, אמר דרעי: "מבחינה פוליטית אישית עדיף לנו שגנץ יקים ממשלה צרה, כי זאת תהיה התרסקות שלהם. אני לא רוצה את הדבר הזה, בגלל שהיום האינטרס העליון של מדינת ישראל, של עם ישראל, זה להקים ממשלה רחבה".