6 ימים לבחירות: ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אמש (חמישי) לנאום בכנס הליכוד שהתקיים במגדל העמק. במהלך דבריו, דרש נתניהו להסיר באופן מידי את צו איסור הפרסום מהקלטות אשכנזי-מנדלבליט: "כשההקלטות יתפרסמו אשכנזי לא יוכל להיות שר הביטחון ולדעתי הוא גם יפרוש מהפוליטיקה". הרמטכ"ל לשעבר ח"כ גבי אשכנזי השיב לו: "שמעתי הערב את שקריו של נתניהו. אני לא ארד לרמה שלו". נתניהו גם מתח ביקורת על יו"ר כחול לבן בני גנץ.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"שמעתי שיש דבר-מה לא פחות חמור שאשכנזי אמר בקלטות, אמירות מזעזעות על חברנו הדרוזים שקשרו את גורלם בגורלנו", אמר ראש הממשלה. "אני חייב את חיי להם, לא אשכח זאת. לחמתי איתם. שלחתי אותם אל הקרב וביקרתי אותם בביקורי תנחומים. לשמוע רמטכ"ל שמדבר ככה נגדם - זה מזעזע. אני אומר לגנץ ולאשכנזי: זו בושה והם חייבים לגנות זאת מיד. צו איסור פרסום מונע ממני לפרט זאת אבל כל אזרח היה מתקומם. לכן אני דורש את פרסום ההקלטות עוד לפני הבחירות".

ח"כ אשכנזי השיב להתקפות של נתניהו ואמר: "שמעתי הערב את שקריו של נתניהו. אני לא ארד לרמה שלו, אם הוא לא מתבייש שהוא משקר, אני מתביייש בשבילו. אם הוא חושב שאני לא יכול להישאר בפוליטיקה- למה נתניהו הציע לי רק לא מזמן להיות שר הביטחון של מדינת ישראל? מנהיגות צריכה להיות ערכית - תבחרו לאיזה נתניהו אתם רוצים להאמין".‎

בליכוד הגיבו לדבריו של אשכנזי: "אם תמשיך לשקר נאלץ לפרסם את הניסיונות שלך להצטרף לליכוד ואת הסירובים שקיבלת בגלל הדברים הנוראיים שאמרת בהקלטות שלך. עזוב פוליטיקה, קודם תתנצל בפני בני העדה הדרוזית, אחינו ואהובינו. זאת אזהרה אחרונה".

גבי אשכנזי
גבי אשכנזי | צילום: קובי ריכטר, TPS

"שמעתי היום שגנץ וכחול לבן, הם מין ביבי מ'עלי אקספרס', הם כל הזמן מזייפים את העמדות שלהם ומנסים להציג כאילו הם ימין וזה לא נכון", אמר נתניהו ."הם שמאל חלש ופושט רגל. אתמול גנץ אמר שהוא ימנה את אשכנזי לשר הביטחון שלו - זו הבטחה ריקה, כי כשההקלטות של אשכנזי ומנדלבליט יתפרסמו הוא לא יוכל להיות שר הביטחון ולדעתי גם יפרוש מהפוליטיקה. יש שם דברים קשים מאוד ומובן מאליו המאמץ שהוא עושה למנוע את הפרסום שלהן. אם כחול לבן מדברים על שקיפות - שיצטרפו לבקשתנו להסיר לאלתר את צו איסור הפרסום על ההקלטות".

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: יהונתן ולצר, TPS

בהמשך דבריו תקף נתניהו את יו"ר כחול לבן גנץ: "אני רוצה להגיד לכם שתפקיד ראש ממשלת ישראל הוא אולי בין הקשים ביותר בעולם, הוא דורש עמידה בלחצים, קבלת החלטות סביב השעון, דורש גם את היכולת של חלוקת קשב, מיקוד הקשב וחדות המחשבה סביב השעון.  אני יכול להגיד לכם שלדעתי כל ראשי הממשלות ניחנו ביכולות הללו וגם יריביי יעידו על היכולות הללו אצלי... אני חושב שהתפקיד הזה, שהוא מאוד מאתגר, גדול על גנץ. אני מדבר לא על עמדותיו אלא פשוט על מה שרואים בכל ריאיון, נאום והופעה, אני לא מדבר על בעיית היגוי, אלא על מיקוד המחשבה".

בני גנץ גבי אשכנזי
בני גנץ גבי אשכנזי | צילום: קובי ריכטר, TPS

 

גם יו"ר כחול לבן בני גנץ נאם הערב בכנס בחירות, בו הוא התייחס לפרשת הממד החמישי: "אני לא רוצה להילחם בבתי המשפט ובמשטרה או במערכת אכיפת החוק. תראו שלא יצא כלום מחקירת הממד החמישי". גנץ הוסיף: "אני האדם הכי ישר במערכת הציבורית במדינת ישראל. אני מברך על חקירות ואני אזמין את עצמי לכל חקירה או בדיקה הכי מהר שאפשר. רק ככה אפשר לחיות ולא על ידי שיסוי במערכת החוק".‎